kablosuz mikrofon engelleyici

said63k

Üye
sa arkadaşlar

bana kablosuz mikrofonları engelemek için bi devre lazım
örn: okul müdürü kablosuz mikrofonla konuşma yapıyo alıcı 50 metre ilerde ben mikrofonun 10 13 metre ilerisindeyim. öle bi devre yapmam lazım ben devreyi çalıştırdığımda mikrofon çalışmayacak yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler
ve bu linkteki devreyi yapsam dediğim amaca uygun çalışırmı
link:Kumanda Engelleyici Remote Jammer Devresi | Elektronik Devreler Projeler

_________

bi yardım eden yokmu

Moderatör tarafında düzenlendi:
sa arkadaşlar

bana kablosuz mikrofonları engelemek için bi devre lazım
örn: okul müdürü kablosuz mikrofonla konuşma yapıyo alıcı 50 metre ilerde ben mikrofonun 10 13 metre ilerisindeyim. öle bi devre yapmam lazım ben devreyi çalıştırdığımda mikrofon çalışmayacak yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler
...................

said63k,
Okul müdürünün konuşmasını engellemek yerine, konuşmayı engellemek istemenin nedenlerini müdürünle karşılıklı konuşmayı denedin mi?
Ayrıca okul müdürün derslerine girip sana bir harf öğretmedi mi ?veya engellemeye çalıştığın konuşmalarında senin kendine, ailene, topluma, milletine, insanlığa faydalı olman için doğru yolu gösteren tavsiyelerde bulunmadı mı?
Enerjini konuşmayı engelleyici devreler için yardım aramak yerine kablosuz mikrofonların nasıl çalıştığını öğrenmek yönünde çaba göstermen emin ol senin için çok daha faydalı olur....Gözlerinden öperim sevgili said kardeşim.

laf yok iyi konuşmussun ama bak örn demişim o amaçla kullanacağımı ne biliyosun

örn: okul müdürü kablosuz............

laf yok iyi konuşmussun ama bak örn demişim o amaçla kullanacağımı ne biliyosun

örn: okul müdürü kablosuz............

said63k kardeşim,
tabiiki birilerinin niyetinin ne olduğunu birkaç cümle yazıdan tahmin edebilecek yeteneğim yok. Ancak geçmişte yılların tecrübesini yaşamış atalarımız ne demiş:
:eek: '' dervişin fikri ne ise zikri de odur ''
insan, önem verip düşündüğü şeyi konuşmaktan kendini alamaz.

Lise 2. sınıfta olup ta teknik konulara ilgi duyan bir genc olarak, olayları sorgulamanı ve yeni bilgiler edinmek için teknik konuların tartışıldığı bir forumda aktif üye olmanı da takdirle karşıladığımı belirtmek isterim.

Gereksiz alınganlıkları bırakıp asıl konuya gelelim:

Telsiz mikrofonlar aslında küçük güçte vericiler olup kullanılış amaçlarına göre degişik frekans bandlarında çalışacak şekilde imal edilmişlerdir.
Amatör veya çevre etkilerinin telafi edilebilecek kullanımlar için FM bandı telsiz mikrofonlar sıkça kullanılmaktadır. Bu tip mikrofonlar için alıcı olarak FM radyolar kullanılabilir. Bu tip telsiz mikrofon devreleri ile ilgili çok degişik şemalar internetten bulunabilir. Bunlardan biride aşgıdaki linktedir.
http://www.electronickits.com/kit/complete/audi/ak-710.pdf

Profesyonel amaçla kullanılan telsiz mikrofonlar ( studyo ve sahne için ) ise VHF UHF frekans bandlarında çalışacak (örn: G3 Bandı 470....505 Mhz ) şekilde imal edilmişlerdir, verici güçleri 50....250mW lar seviyesindedir, tabiidirki alıcı cihazları da amaca uygun olarak yapılmış cihazlardır.
Kablolu mikrofonlar 30 tl fiyatlarla satılırken bu tip mikrofon fiyatlar 300 tl nin üzerindedir.
Buradaki videoyu izlemeni öneririm.
YouTube - Wireless Microphone Tutorial - Setup your handheld, or lav mic quick!

Telsiz mikrofonlarının çalışmasını engellemenin temel prensibi aynı frekansta yayın yapan bir vericiden 1kHz ton sinyali göndererek mikrofondan gelen bilginin anlaşılırlığını engelleyerek yapılır...........

gerçeği sölemek gerekirse yazdıklarınızdan bişe anlamadım benim ne yapmam lazım veya nasıl bi devre tasarlamamız lazım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri