95 kw elektrik hk.

berart

Üye
Merhaba Arkadaşlar

Benim bir sorum olucak öncelikle elektrik ile fazla alakadar değilim kafama takıldığı için soruyorum şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

İş yerimizde 35 kw bir makine , 30 kw bir makine , 38 kw bir makine var ve 5 kw kopresör mevcut ufak tefek toplamı 20 kw yapan motorlar mevcut. Benim 95 kw elektrik sözleşmem ve 160 amperlik şalteri olan ana panom var son günlerde 3 fazın 1 i ana trafodan atıyor her seferinde farklı faz atıyor. bedaş 250 amper olan sigortaların değiştirdi 315 amper yaptı fakat ara sıra elektrik dalgalanma yapıyor bunun sebebi nedir benim 95 kw ne kadar amper çeker. ( ölçtürdüm 180 - 200 diyorlar ).

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sizin tesisiniz verdiğiniz bilgilere göre en az 140 kw ın üzerinde çünkü 250a bi sigortayı attırıyor.95a 170 a yakın bi akım çeker. ama daha ilginci 160 amperlik şalteri neden attırmıyor.bence şalterinizi bi kontrol ettirin amper ayarlarına bakın. tesis tam yükteyken ana pano şalter girişinden pens ampermetreyle akımları ölçebilirsiniz. tesis ana besleme kablo çapı 95 kwgöre çekilmiştir. büyük ihtimalle kesit incedir. buda kablonun ısınmasınave gerilim düşümlerine neden olur.dalgalanma dediğiniz sebeblerden bi tanesi budur.yapılması gereken en doğru şey güç arttırım projesi çizdirerek projeye uygun olarak şalter kablo sigortaları düzenlemekolacaktır.slm.kolay gelsin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri