ELEKTRİK SAATİNİ TAPULU ARAZİME NASIL ALABİLİRİM?

oollccaayy

Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba benim şöyle bir sıkıntım var. Elektrik saatim tapulu arazimin başlangıcında komşunun bahçesinin orta yerinde bulunmakta. Saati okumaya gelen arkadaşlar zorluk çekiyorlar ayrıca aradaki kablo mesafesinden dolayı faturam biraz yüksek geliyor. Elektirk saati ile evim arasındaki mesafe yaklaşık olarak 300m. Evime gelen elektrik boru tipi demir direklerle geliyor. Elektirk saatimin yerini değştirip evime yakın bir yere konumlandırmak istiyorum. Bunun için bir kaç sorum olacak size

Bu elektirik saatimi evimin yakınına alabilmem için elektrik direklerini değiştirmem gerekir mi?
Değişmesi gerekiyorsa bu işlem nasıl olur? Direkleri ben mi alıp dikecem? şuanki elektirik hattı arazimin orta yerinden geçiyor yoldan uzakta kalıyor. Hat Yol kenerarından mı geçmek zorunda. Yoldan gelmesi gerekirse komşunun arazisinden geçecek direkler. Eğer bu direkleri ben dikmeye kalkarsam hem maliyet bakımından hemde komşu ilişkilerim açısından sıkıntı yaratacak.

Bu işlemi AYEDAŞ'ın desteğinide alarak yaptırbilirmiyim? Nasıl bir yol izlemem gerkiyor? yardımcı olursanız çok sevinirim.
Umarım konuyu doğru yere açmışımdır

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Slm arkadaşım öncelikle biz forumda ne dersek yanlış olur .
olur veya olmaz cevabı bağlı olduğun ayedaş bölge müdürlüğüne danış .
ayrıntılı dilekçe tesisat no ekle ver yerin krokisini ekle ( elektrik aldığında keşif yapılmıştır bu keşife göre şart verilmiştir konum değişmişse olabilir veya elektikcin başvurada yanlışlık yapmıştır nadirdir.) konum arazı şartlarını bilmediğimden tam bir cevap veremiyorum .
yeriniz nerede ? ve konumu ? saygılarımla....

Elektrik sayacının "tapulu ev" inin içine almak elbette hakkın ama... Çevre imar durumu nedir? AYEDAŞ eğer imar var ise (Yol terkleri diğer çevre parseller vs.) şartlı da olsa işlemi yapar...
Bazen direkleri siz dikin biz iletkenleri çekeriz derler... Bazen hem direkleri diker hem de iletkenleri çekerler... Bazen de hem direkleri hem de iletkenlerin montajını müşteriye yüklerler...

Sen en iyisi AYEDAŞ a dilekçe ver... Onlar gelip keşfini yaparlar... Şartları sana söylerler...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri