yardım light botonu ile lamba yakıp söndürme

bizim okulun yurdunda görmüştüm light butonu ile floresan lambalar yakılıp söndürülüyor herhalde iki veya daha fazla bağlanmış sorum şu bu ayrı bir röle ilemi yapılıyor yoksa farklı bir yöntem mi ve varsa devrelerini verirmisiniz

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Okul,hastahane gibi büyük binalarda lamba guruplarını yakıp söndürmek için kontaktör veya benzeri sistemler kullanılır bu sistemin özelliği olabilir.Bu sistemi kontaktörle yapmak istenirse en basiti ve anlayabileceğiniz tek butonla start stop devresi vardır, bu devrenin çalışma mantığıyla aynıdır.Devre formdada mevcuttur.

inpuls röle kullanılmış olilir florasanlar birden fazla merkezden kontrol etmek istenirse diye veya bir yerde uyulamışdık florasanları light anahtarla dim ediyorlardı belki olabilir mi bilmiyorum ama aklıma gelmişken söyleyeyim dedim..

Piyasada darbe akım anahtarı derseniz eğer bir çok firmanın ürettiği ürünlerle karşılaşabilirsiniz,kurulumu ise son derece basittir.Çalışmalarınızda başarılar dilerim...

Evet elektro34 arkadaşımıza katılıyorum. IMPULSE röle ile LIHT anahtar kullanmışlardır. yani darbe akım rölesi ile yaylı anahtar demeyi tercih eiyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri