Simtel/Lux su alma ventili sorunu

ibokozan

Üye
Arkadaşlar hepinize iyi yıllar. Ventil Tamiri mümkün müdür ? Kendi kafasına göre makinanınn içi su doluyor. Makine eski. Nerden temin edebilirim?

Arkadaşlar hepinize iyi yıllar. Ventil Tamiri mümkün müdür ? Kendi kafasına göre makinanınn içi su doluyor. Makine eski. Nerden temin edebilirim?

tamiri randıman vermez.zira sorun bobin değil içteki çekirdek conta ve yay sisteminde.yenisini alıp takınız.bulamassanız haber edin gördereyim.

Biraz uğraştırır ama aynısı bulunmaz ise t ler ve hotumla tekli ventillerle yapabilirsiniz

nasılsa bozuk diyip tamire giriştim. bobini ayarlı pense ile tutup çektim. tırnaklı olduğu için kolay çıktı. bobinin içinden çıkan, içinde yay conta ve mili barındıran plastik parçayı sola doğru yine pense ile çevirerek çıkardım.

ventil filitresi delik olduğundan ufak tefek pislik girmiş temizleyip taktım çalışmadı... yayı biraz sündürdüm. öyle taktım. nefesle kontrol ettim. sorun çözülmüştü. bobin sağlamsa contasında felan sorun olmuyor. yıllardır sapasağlam vazifesini yerine getirmiş. emektar makinem görevine kaldığı yerden devam ediyor :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri