Arçelik 5500E sorunu

vinsanity

Üye
Foruma yeni üye oldum,öncelikle herkese merhaba.
Ustalarım ailem şehir dışına çıktı,evde tek kalıyorum ve bizimkiler gider gitmez makine yine arıza yaptı.Daha önce de motor değişmişti 2-3 kere de beyini tamir ettirmiştim.
Geçen gün makine çalışırken sigortayı attırdı,kapattım bi süre bekledim.Tekrar çalıştırmayı denedim fakat açma tuşuna bastığım anda sigortayı attırıyordu.Daha önce tamire gelen ustayı aradım.prizden gelen kablonun makineye giren yerindeki bir kabloyu devre dışı bırakıp denememi söyledi(sanırım topraklamayla ilgili birşeydi).Herneyse dediğini yaptım,bu sefer sigorta atmadı.fakat şimdi de makine su alır gibi 15-20 saniye ses çıkarıyor ama su almıyor.ardından da hemen sıkmaya geçiyor..zarar vereceğini düşündüğüm için sonra ne olacağını beklemeden durdurup kapattım makineyi.Bizimkiler muhtemelen gelince değiştirecekler fakat 2 ay bana lazım makine.ne yapabilirim? önereceğiniz çözümler geçici çözümler de olabilir sorun değil..2 ay beni götürsün makine tek derdim o şu anda.Şimdiden hepinize teşekkür ederim,umarım yardımcı olursunuz..

Makine daha önce seçmiş olduğunuz programda kaldığı için o programı bitirmeye çalışabilir.Çalıştırın ve birsüre bekleyin kapak elle çektiğinde açılacak duruma gelince tekrar çalıştırdığınızda normale dönebilir.

alt tabanda sol tarafta elektronik kart üzerindeki mosfet arızalı IRF740 alarak değiştiriniz.bu arada motoruda kontrol ediniz makina su kaçırıp motor soketine su gelmiş olabilir.

alt tabanda sol tarafta elektronik kart üzerindeki mosfet arızalı IRF740 alarak değiştiriniz.bu arada motoruda kontrol ediniz makina su kaçırıp motor soketine su gelmiş olabilir.
Sayın Bakımcıı,bahsettiğiniz kart 2400 modellerde gri plastik kutusu içinde kart var.5500-E modelinde tek ve büyük kart var kazanın üzerinde.Makina modelleri okadar çokki bağzen karıştırmamak mümkün değil.Kolaygelsin

Sayın Bakımcıı,bahsettiğiniz kart 2400 modellerde gri plastik kutusu içinde kart var.5500-E modelinde tek ve büyük kart var kazanın üzerinde.Makina modelleri okadar çokki bağzen karıştırmamak mümkün değil.Kolaygelsin
doğru diyorsun şimdi hatırladım kazan üstündeki kartı sökünüz mosfeti değiştiriniz.

Makine daha önce seçmiş olduğunuz programda kaldığı için o programı bitirmeye çalışabilir.Çalıştırın ve birsüre bekleyin kapak elle çektiğinde açılacak duruma gelince tekrar çalıştırdığınızda normale dönebilir.

evet dediğiniz gibi önceki program yarım kalmış.Yardımınız için teşekkür ederim.Şimdi de farklı bir sorunum var.Her zaman değil yapmıyor ama zaman zaman ana yıkama esnasında 5-10 dakika çalıştıktan sonra f2 hatası alıyorum.Kapatıp programa durulamadan devam ediyorum sorun olmuyor.Fakat yıkama tam sağlıklı yapılmıyor.Bu hatayı nasıl çözebilirim ?

f2 ventil arızasıdır.ventilleri kontrol ediniz bobini açık devre olan yada çalışmayan varmı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri