Kontrol Kalemi

Yerli Üretim Şarj istasyonu G-Charge

Yerli Üretim Şarj istasyonu G-Charge
  G-CHARGE araç şarj sistemi, tüm bileşenleri ile bütün bir yapıdır. Sisteme gelen üç fazlı enerji, dağıtım paneline gelir ve buradan şarj ünitelerine BUSBAR sistemi ve ya kablo vasıtası ile ulaşır. Sistemin tüketeceği enerji ve transformatör kapasitesi göz önüne alınarak projede ünite sayıları belirlenir.
  Elektrikli araçlar yüksek seviye akım çekeceğinden ve akü şarj ünitelerinin güç elektroniği devresi yapısından dolayı enerji kalitesinde bir takım sıkıntılara yol açabilmektedir. Bu nedenle toplam harmonik distorsiyonu ve enerji faktörününün yönetmeliklerce belirlenen limitleri aşmaması için harmonik filtreleme ve kompanzasyon üniteleri sistemin içinde bulunmaktadır.
  Sisteme dâhil şarj üniteleri, çeşitli haberleşme yapılarına adapte olabilen, oluşturulan bir merkez sunucu ile ya da İstanbul Kart gibi bölgesel hâlihazırda kullanılan sistemlerle haberleşen ekipmanlardır. Sistem dâhilinde şarj gerçekleştirmek için sisteme üye olunup alınan radyo frekanslı tanımlama (RFID) üye kartı temin edilir ya da İstanbul Kart benzeri dahili sistemler kullanılır. Bu kartlar sayesinde şarj üniteleri kart okuyucuları kullanıcıları tanımlar ve şarj işlemini başlatma, durdurma, tüketilen enerji miktarı ve bedelini kullanıcı hesabına yansıtma gibi işlevlerin güvenli bir şekilde gerçekleşmesi sağlanır. Ünitelerin içinde bulunan iletişim modülleri yerel ağ veya internet üzerinden merkez sunuculara bağlanabilmektir. Ayrıca istasyonda oluşabilecek arıza ve benzeri durumlar da haberleşme sisteminde takip edilip, acil durumlarda dağıtım paneli üzerinden enerjinin devre dışı bırakılması özelliği mevcuttur. Aynı zamanda tüm bu durumlar cep telefonuna SMS olarak sistem tarafından gönderilebilmektedir.
  Detaylı Bilgi için: http://www.g-charge.com.tr/
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ