Kontrol Kalemi

Yeni kablo koruma sistemi, gıda ve içecek sektörü için en iyi koruma ve temizlenebilirliği sunar.

Yeni kablo koruma sistemi, gıda ve içecek sektörü için en iyi koruma ve temizlenebilirliği sunar.

  ABB, ECOLAB standartlarına uygun, geliştirilmiş temizlenebilirlik özelliğine sahip ve agresif kimyasallara olağanüstü direnç sağlayan yeni bir naylon spiral ve paslanmaz çelik rakor ile gıda ve içecek sektörüne yönelik PMA kablo koruma ürün gamını daha da geliştirmiştir.

  40 yılı aşkın süredir kablo koruma sistemlerinde performans ve dayanıklılık için uluslararası kıstas kabul edilen ABB’nin PMA kablo koruma çözümleri, elektrik sistemlerinin güvenilirliğini artırmak için kablo koruma sistemlerinin tasarımında ve geliştirilmesinde uzmanlaşmıştır.

  Oluklu yapı, spiralli dar bükülme yarıçaplarında bile hızlı ve sürekli harekete dayanacak fiziksel esneklik ve son derece yüksek mekanik mukavemet özellikleri ile donatır. Bu tür spiraller servis süreleri boyunca bütünlüğünü ve performansını korurlar. Toplama ve yerleştirme sistemleri, üretim ve paketleme ekipmanı ve genel olarak dinamik uygulamalar için idealdirler.

  Gıda ve içecek endüstrisinde hızlı ve etkili yıkama talebinin karşılanması için, ABB’nin yeni PMA JFBD spirali, endüstrinin ilk pürüzsüz ve gözeneksiz gıda sınıfı ceketi ile kaplanmıştır.

  Yeni PMA JENQ paslanmaz çelik rakor ile kullanılan JFBD spiralleri, gıda kalıntılarının toplanabileceği oluk, boşluk veya benzer tehdite maruz kalabilecek bölgeler içermeyen bir sistem sağlar. Pürüzsüz yapışkan olmayan yüzey, standart temizleme yöntemlerini kullanarak tortuları kolayca çıkarmanızı sağlar.

  Bu durum, düşük bakteri ve steril proses teknolojileri konusunda Avrupa Endüstri Birliği’nin öncü kuruluşlarından olan VDMA tarafından geliştirilen bir test olan Riboflavin testi ile gösterilebilir.

  ABB’nin kendi içerisinde gerçekleştirmiş olduğu testlerde ABB’nin yeni PMA JFBD gıda sınıfı spirali ile, ABB’ye ait olmayan gıda sınıfı bir spiral ve ayrıca gıda sınıfı olmayan standard spiral karşılaştırıldı.

  Her bir numuneye riboflavin uygulanmış ve daha sonra spiraller su ile yıkanmıştır. Standart spiral ve ABB’ye ait olmayan gıda sınıfı spiralin her ikisi de boşluklarda Riboflavin kalıntılarının varlığını gösteren floresan alanlar göstermiştir.

  Gıda sınıfı ceket ile kaplı yeni PMA JFBD spiralinin yıkanmasından sonra Riboflavin’in hiçbir flüoresan izine rastlanmaması yeni tasarımın kolay temizlenme konusundaki avantajlarını ve yeterliliğini açıkça göstermiş oldu.

  JFBD, endüstri için bir ilk olan tek parça, sıvı sızdırmaz paslanmaz çelik rakor ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır, bu sayede kurulum süresini büyük ölçüde kısalır. Paslanmaz çelik P-Clip’ler spirali güvenilir şekilde sabitlemek için kullanılırken, gıda işleme sektörü için uçtan uca kablo koruma sistemi sunmaktadır.

  ABB Ürün Yönetimi Direktörü Dominique Signorel; “PMA kablo koruma çözümü hayati kabloları mekanik ve diğer çevresel faktörlere karşı koruyor – özellikle yiyecek ve içecek sektörünün kritik bir ihtiyacı olan hijyen ve temizlik konusunda sıkı bir odaklanarak. Yeni ürün yelpazesi, rakipsiz ABB tecrübesi ile birlikte gerçekten esnek ve uygun maliyetli bir çözüm sağlıyor. “

  ABB’nin gıda ve içecek endüstrisi için sunduğu kapsamlı ürün yelpazesi, tesisiniz boyunca elektrik sisteminin optimize edilmiş esnekliğini, korunmasını ve temizlenebilirliğini birleştiren sistemler ile geniş bir uygulama yelpazesi için yüksek performanslı çözümler içerir.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ