Kontrol Kalemi

Yeni ABB SACE binası SACE Emax 2 ve Ekip Güç Kontrolü fonksiyonu ile Yük Yönetimi

Ekip Güç Kontrol fonksiyonu sayesinde 400kW’a kadarki HVAC yükleri yılda yaklaşık 11.000 € tasarruf etmeyi sağlayacak şekilde kontrol edilebilir!

Müşteri

Alçak gerilim açık ve kompakt tip devre kesicilerin araştırma ve geliştirilmesinde öncü olan ABB SACE, şimdi de Bergamo’daki (İtalya) yeni binasını gelişmiş otomasyon teknolojisi ile donatmaktadır.

Talep

Hedef, bu yeni bina ile şebekeden çekilen toplam gücü azaltarak maliyetlerden tasarruf etmek ve tüm elektrik sisteminin daha etkin çalışmasına fayda sağlamaktır.

Elektrik tesisi 4 adet OG/AG transformatör içermektedir ve her biri için giriş şalteri olarak Emax 1.2 açık tip devre kesici kullanılmıştır. Amaç HVAC yüklerinin kolay ve otomatik bir yol ile kontrol edilmesidir.

ABB Çözümü

Talebi karşılamak için ABB, Ekip Güç Kontrolü fonksiyonunu önermektedir. Bu halihazırda aşırı akım koruması için kullanılan elektronik koruma ünitesinin içine gömülü bir yazılımdır; dolayısıyla ne karmaşık kontrol sistemlerine ne de harici özel yazılımlara ihtiyaç vardır.

(resim 2)

(resim 2)

2 x Ekip 10K Sinyalizasyon modülü

Ekip 10K, SACE Emax 2’nin DIN rayına monte edilen sinyalizasyon modülüdür. Koruma cihazlarının zamanlama ve açmasına yönelik elektrik sinyalizasyonu için 10 kontak sağlar. Ekip 10K sinyalizasyon modülü AC veya DC kaynakla beslenebilir ve Ekip Touch ile Ekip Hi-Touch koruma ünitelerine iç veriyolu veya Ekip Link aracılığı ile bağlanabilir.

(resim 3)

(resim 3)

4 x Ekip Link modülü + 1 x Ethernet anahtar

Ekip Link modülü SACE Emax 2’nin, Ekip Kontrol Paneli ile yerel olarak denetlenmesi için ABB haberleşme sistemine bağlanmasını ve “Güç Yöneticisi” olarak çalışmasını sağlar. Tüm Ekip koruma üniteleri ile uyumludur ve ne zaman istenirse, Ekip Com haberleşme modülleri mevcut olsa bile, devre kesicinin terminal kutusuna monte edilebilir.

 

 

Ayrıntılı bilgi için;

 

Aslı Yağlı

ABB Alçak Gerilim Ürünleri

Devre Kesiciler ve Yük Ayırıcılar

Ürün Müdürü

[email protected]

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ