Kontrol Kalemi

Uydu Alıcısı Tavsiye 2019

Uydu Alıcısı Tavsiye 2019

  2019 yılına girilmesi ile birlikte uydu yayınları ve uydu alıcısı teknolojisi gelişim aşamasını hızlı bir şekilde sürdürmektedir. Günümüz yayın kanallarının birçoğu artık HD/4K yayın teknolojisine geçiş yaptı. Hızlı ilerleyen teknolojide henüz 4K yayın yapan çok az iken Türksat 8K test yayını yaptı. Teknoloji ilerlerken Türkiye’de kullanıcıların birçoğu halen SD eski tip uydu alıcısı kullanmaktadır ve HD ve 4K yayınları ve güncellenen kanalları izleyememektedir.
  Bugünkü yazımızda yeni nesil modellerden HD uydu alıcısı tavsiye vererek, ürün satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken modelleri listeleyeceğiz.

  Magbox Uydu Alıcısı Modelleri

  Uydu alıcısı çeşitlerinde piyasada birçok model bulunmaktadır. Genel olarak SD, HD, 4K ve Ip li modeller tercih edilmektedir. Son yıllarda yer kaplamayan boyutu ile mini uydu alıcı modelleri ve internet üzerinden yayın alma imkanı sunan IP tv’li ürünler çok satmaktadır. Kullanıcıların en çok dikkate aldığı konulardan biri ise kanal geçiş hızlarıdır. Uydu alıcısı satın alırken kullanıcılar kanal geçisi hızlı olan modelleri tercih etmektedir. 2018 yılında öne çıkan özellikleri ile kullanıcıların tercih sebebi olan Magbox uydu alıcılar 2019 yılında da piyasa sürdüğü yeni modelleri kullanıcıların satışına sundu. Hızlı kanal geçişi ve TKGS (Türksat kanal güncelleme sistemi) özelliği ile yukarıda bahsettiğimiz HD/4K yayınları ve kanalları güncel bir şekilde içerisinde barındırmaktadır. Gelen değişiklikler TKGS özelliği sayesinde otomatik olarak güncellenmektedir. Set-top box kasalı Hd uydu alıcısı modellerinde Royal X, pluton ve Noble modelleri tercih sebebi olabilir. Mini uydu alıcısı çeşitlerinde ise Magbox natural, mercury ve Ip destekli model olan Royal öne çıkmaktadır. Diğer çok satan modeller ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Magbox Noble Full Hd Uydu Alıcısı
  • Magbox Sigma Mini Full HD Uydu Alıcısı
  • Magbox Vip Usb Mini Full HD Uydu Alıcısı
  • Magbox Mercury Full HD Mini Uydu Alıcısı
  • Magbox Pluton Full HD Uydu Alıcısı

  Hızlı kanal geçişi, TKGS özelliği ve mini boyutlu olması ile dikkat çeken, 2018 yılında Hepsiburada da çok satanlar listesinde yer alan Mercury modelini aşağıdaki bağlantıdan hemen satın alabilirsiniz.

  https://www.hepsiburada.com/magbox-mercury-tkgs-li-full-hd-mini-uydu-alicisi-next-nextstar-uretimidir-p-HBV000003U5HE

  Ip destekli olması ve 8000 kanal kapasitesi ile tasarımı dikkat çeken Royal modelini ise aşağıdaki bağlantıda ürün sayfasından satın alabilirsiniz.

  https://www.merterelektronik.com/urun/magbox-royal-ip-destekli-full-hd-mini-uydu-alicisi

  Mert-er Elektronik patentli markası olan “Magbox” için teknik servis ve yedek parça noktasında İstanbul da ki teknik servisinden ve Türkiye’de bulunan yaygın servis ağı ile hizmet vermektedir.
  Tavsiye verdiğimiz modellerin diğer öne çıkan ortak özellikleri ise şu şekilde;

  • Kolay kanal düzenleme
  • 5000 den fazla kanal kapasitesi
  • TKGS (Türksat Kanal Güncelleme Sistemi)
  • 1080P Destekli HD Yayın
  • Usb üzerinden medya görüntüleme
  • OSD Menü

  Çanaksız Uydu Alıcılar

  Yukarıda tavsiye ettiğimiz modeller arasında da bulunan “Royal” ve “Royal X” modelleri piyasada çanaksız uydu alıcısı olarak adlandırılmaktadır. Çanaksız uydu alıcısı nedir? En basit açıklaması, herhangi bir çanak, lnb, konnektör vs. bağlantısı olmadan, ethernet kablosu ile veya kablosuz olarak internet üzerinden yayın alıp sunan ürünlerdir. Ip tv’li modeller olarak da geçmektedir. “Mag” markasına sahip modeller piyasada kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Çanaksız uydu alıcısı fiyatları standart modellere göre yüksektir.

  Uydu Alıcısı Fiyatları

  Uydu alıcısı piyasasında birçok modeli, tescilli Magbox markası ile satışa sunan Mert-er Elektronik, 2019 yılı itibari ile yeni modelleri kullanıcıların satışana sunmuştur. Yukarıda bahsettiğimiz modellere ve diğer tüm IP, Sd ve Hd uydu alıcısı fiyatlarına ve ürün hakkında bilgilere buradaki Merterelektronik.com Magbox uydu alıcılar sayfasından hemen satın alabilir, aşağıdaki bağlantıdan tüm ürünleri inceleyebilirsiniz.

  https://www.merterelektronik.com/Uydu-Alicilar,LA_3310-2.html

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ