Kontrol Kalemi

Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı Yarın Başlıyor

Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı Yarın Başlıyor

  Enerji sektörünün en önemli platformu olan ICCI – Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, “Enerji Sanayi Sektöründe 21. Yıl” sloganı ile 6 Mayıs Çarşamba günü Yeşilköy İstanbulFuar Merkezi’nde başlayacak. Üç gün sürecek fuar ve konferansta, Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi’nin (EPİAŞ) ilk geniş katılımlı tanıtımı gerçekleştirilecek.

   

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) destekleri ile gerçekleşecek ICCI 2015 – 21.Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’na 35 ülkeden 400’e yakın firma katılacak.

  Açılışını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız gerçekleştireceği ICCI-2015’te 36 farklı oturumda 200 sunum gerçekleştirilecek. Oturumlarda, elektrik dağıtım sektörü, yenilenebilir enerji yatırımları, elektrik piyasası mevzuatı, güneş enerji sistemleri, hidrolik kapasiteler, termik santraller, kömür işletmeciliği, nükleer enerji, rüzgar enerji sektörü gibi çeşitli konular ele alınacak.

  Etkinliğe, ICCI Yürütme Kurulu Başkanı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahattin Çimen, Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi Yönetim Kurulu BaşkanıÖmer Cihad Vardan, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, TBMM Çevre Komisyonu BaşkanıErol Kaya, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu da katılacak.

  Sektörel Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Süleyman Bulak, ICCI 2015‘de, fuar bölümünde enerji ve çevre ile ilgili en son teknolojilerin sergileneceğini belirterek, “Fuarlarda, elbette ki katılımcı firmalar yeni ürünlerini, en son teknolojileri sergiliyorlar. Karşılıklı işbirliği görüşmeleri yapıyorlar. Bizim fuarımızın bir amacı da, düzenlenen panel ve konferanslar ile 2023 yılında 500 milyar kilovat saate çıkacağı öngörülen elektrik enerjisi talebi karşılayacak yeni teknolojileri ele almak, enerji üretiminde sorunlar varsa bunları ilgili kurumlarla direkt paylaşıp çözüm yolları bulmaktır” değerlendirmesinde bulundu.

  ICCI 2015’e enerji ile ilgili tüm kurum ve kuruluşların destek verdiğini ifade eden Bulak, “Türkiye, elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamak için kaynak çeşitliliği yaratıyor. Termik, hidrolik, jeotermal derken, artık rüzgar, güneş, nükleerden söz ediliyor. Bir yandan da, kaynakları elektrik enerjisine çevirirken kaybolan enerjinin ısıya dönüştürülmesi gibi çevreci yaklaşımlar gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Bu yıl ki fuarımız, yeni teknolojiler ve uygulamalar açısından da çok zengin olacak” ifadelerini kullandı.

   

  Kaynak: AA

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ