Kontrol Kalemi

T.C. Çevre ve Şehirçilik Bakanı’ndan ICGS’ye Destek

T.C. Çevre ve Şehirçilik Bakanı’ndan ICGS’ye Destek

  4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı Komitesi T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatmagül Demet Sarı’yı makamında ziyaret etti. 50 ülkeden beş binin üzerinde katılımcının yer alacağı, dünyada önem kazanan ve hızla uygulanmaya başlanan, akıllı şebekeler ve akıllı şehirler ile enerji kayıplarının büyük oranda azaltılması amaçlananan ICSG İstanbul 2016 hakkında istişare yapılan ziyarette; Akıllı Şehircilik uygulamalarında, kentlerde ki mevcut sistemlerin ve kaynakların daha verimli ve temiz çevre bilinci ile kullanılmasının önemini vurgulayan Bakan Sarı, Belediyelerin Akıllı Şehircilik anlamında, bilişim alanında yaptığı hizmetler ve önemli projeler başlattıklarını ve bu bağlamda başta Belediyelerin katılımlarının sağlanması noktasında Bakanlık olarak, desteğe hazır olduklarını dile getirdi.

  ICSG İstanbul 2016 Kongre Başkanı Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof.Dr.Ümit Doğay Arınç, ICSG İstanbul 2016 Kongre Başkan Yardımcısı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Sayın Yavuz Erdal Kayapınar, ICSG İstanbul 2016 Yürütme Kurulu Üyesi HHB EXPO Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şule Dayangaç, ICSG İstanbul 2016 Genel koordinatörü Sayın Gizem Yücel’in katıldığı ziyarette kongre ile ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu.

  ICSG İHRACATIN GELİŞİMİ İÇİN ÖNEMLİ

  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatmagül Demet Sarı4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nın ihracatın gelişimi ile ilgili olarak yarar sağlamakla birlikte üretici firmalar için dünyanın çeşitli ülkelerinde sermaye yapma imkanı da sağlayacaktır” dedi.

  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, UGETAM ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin desteği ile düzenlenecek olan “4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı” 20-21 Nisan 2016 tarihlerinde, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

  www.icsgistanbul.com

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ