Kontrol Kalemi

Seat Leon TGI Yakıtını Atık Sudan Karşılıyor

Seat Leon TGI Yakıtını Atık Sudan Karşılıyor

  Otomobil sektörü yön değiştirdiği bu günlerde alternatif ,temiz yakıt arayışları ve verimlilik üzerine Ar-Ge çalışmalarına aralıksız devam ediyorlar.

  Elektrik ile hidrojen ile çalışan arbalardan sonra İspanyol otomobil firması Seat 2015 yılında başladıkları projede sona yaklaşmış bulunmaktalar.
  Seat ve AQUALIA başta olmak üzere 8 Milyon dolar tutarındaki özel fon tutarı ile atık su artıma tesislerinde elde edilen biyometan ile çalışan Seat Leon TGI’ı tanıttı.
  Biyometan ile çalışan otomobil ne kadar temiz enerji diyebilirsiniz fakat biyometan ile çalışan Seat Leon TGI aynı segment benzinle çalışan otomobillere göre %80’e yakın CO2 salınımı yapıyor.

  [box type=”note” radius=”5″]”Elektrikli otomobillerde kullanımda çevreye 0 CO2 salınımı yapıyor fakat üretim ne kadar temiz.”[/box]

  Bu ayrılan 8 Milyon dolarlık fonla aynı zamanda biyogaz üretim sistemlerinin performansını artıracak Ar-Ge çalışmalarıda yapılarak atık yönetiminde hem çevresel faktör, hemde sürdürülebilirlik olarak katkı sağlamaktadır.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ