Kontrol Kalemi

Schneider Electric, EVF 2015’te enerji verimliliği çözümlerini tanıttı

Schneider Electric, EVF 2015’te enerji verimliliği çözümlerini tanıttı

  Enerji yönetiminde dünya çapında uzman Schneider Electric, 14-17 Ocak’ta 6.’sı düzenlenen Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na katıldı.

  Schneider Electric, bu yıl İstanbul WOW Convention Center’da gerçekleştirilen Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda (EVF 2015), en yenilikçi sürdürülebilir enerji çözümlerini tanıttı. Fuarın açılışını yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Schneider Electric standına uğrayarak yetkililerden enerji verimliliği ve sürdürülebilir enerji konularıyla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

  Enerji verimliliği konusunda yenilikçi ürün, teknoloji ve uygulamaların tanıtıldığı bir platform olan fuarda Schneider Electric, sürdürülebilir bir gelecek sağlanmasına hizmet eden Enerji Üniversitesi’ni, Enerji Verimliliği Danışmanlık hizmetlerini (Enerji yönetimi ve ISO 50001 danışmanlığı, enerji etüdü, verimlilik artırıcı proje danışmanlığı, enerji servis büro, talep tarafı yönetimi vb.) ve Enerji İzleme Sistemleri (Yerinde ve uzaktan enerji izleme sistemleri)’ni ziyaretçilerin bilgisine sundu.

  Schneider Electric, enerji verimliliği sağlayan çözümleriyle kullanılan enerjiyi optimize ederek, tüm enerji tüketim noktalarını analiz ediyor ve potansiyel olarak %30’a kadar enerji tasarrufu sağlayabiliyor. Ayrıca Enerji Yönetimi Sistemi ile endüstriyel işletmelerde enerji performansını iyileştiriyor, farklı yöntemlerle enerji yönetimini etkin bir şekilde uygulayarak önemli derecede enerji tasarrufunu mümkün kılıyor.

  “Enerji Çocuk Projesi” öğrencileri Schneider Electric standında

  Milli Eğitim Bakanlığı ve Enerji Verimliliği Derneği’nin imzalamış olduğu protokol çerçevesinde başlatılan ve ülke genelinde 5 – 6 – 7 ve 8. sınıf öğrencilerine enerji verimliliği bilinci kazandırmayı amaçlayan “Enerji Çocuk Projesi” kapsamında 21 ilden gelen öğrenciler Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda yer alan Schneider Electric standını ziyaret etti. Schneider Electric Kamu ve Stratejik İlişkiler Direktörü Cihan Karamık standı ziyaret eden öğrencilerin ilgiyle sorduğu soruları yanıtlamıştır.

  [images cols=”three” lightbox=”true”]
  [image link=”3390″ image=”3390″]
  [image link=”3391″ image=”3391″]
  [image link=”3392″ image=”3392″]
  [/images]

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ