Kontrol Kalemi

IZTECH Roboleague 2015 Başlıyor

IZTECH Roboleague 2015 Başlıyor

  Üniversite ve lise öğrencilerinin bilimsel çalışmalarının destek görmesi amacıyla geleneksel olarak düzenlenen “IZTECH RoboLeague’15” (IRL’15) teknoloji meraklılarını İYTE Kampüsünde buluşturacak. Bu sene 4. sü düzenlenecek olan IZTECH Roboleague’15, 24-25 Ekim 2015 tarihlerinde İYTE Makine Mühendisliği Bölümünde ve Kütüphane Gösteri Merkezinde yapılacak.çizgi-izleyen

  Türkiye genelinde katılımın olduğu yarışmayla robotik alanında çalışma yapan öğrencilerin elektronik, mekanik ve yazılım becerilerini arttırmak hedefleniyor. Yetenekli ve girişimci gençleri sektörün önemli isimleriyle bir araya getiren yarışma, düzenlenen workshop, seminer ve çalıştaylarla katılımcıların bilgi düzeyine katkıda bulunuyor.

  sumo

  Bir önceki yıl binden fazla yarışmacının katıldığı yarışmada, teşvik amaçlı maddi değeri olan hediyeler kazanan katılımcılar farklı ekollerden gelen robot meraklılarıyla tanışarak bilgi alışverişinde bulunma fırsatı elde etti.

  Çözüm odaklı çalışmaların öne çıkmasını sağlayan IZTECH RoboLeague 2015, 3 ayrı ana kategoride yapılan yarışmalardan oluşuyor.

  IRL15

  1. Ana Kategoride, 7 alt kategori bulunuyor; çizgi izleyen, yangın söndüren, çöp toplayan, mini sumo, çoklu mini sumo ve serbest kategori başlığı altında yapılan yarışmada, katılımcılar daha önceden hazırladıkları robotlar kurallara uygun şekilde pistte yarıştırır veya sergiler.

  2. Ana Kategoride, 24 saatte robotunu TASARLA- YAP- YARIŞTIR başlığı altında tamamen proje odaklı bir yarışma yapılıyor. Dünyada hiçbir eşi olmayan bu aşamada yarışmacıların verilen bir projeyi belirli zaman diliminde ve kısıtlı materyallerle tamamlaması beklenir.

  3. Ana Kategori ise sektörden farklı firmalar tarafından düzenlenen ve değerlendirilen Roboworker yarışmasından oluşuyor. Bu kategoride, teknoloji sektörünün öncü kuruluşları tarafından robot geliştiricilerine farklı fikirler vermesi amacı ile workshoplar düzenlenir ve endüstriyel robotlar sergilenir.

  Yarışmaya katılmak veya detaylı bilgi için organizasyonun web sitesi http://irl.iyte.edu.tr/  ziyaret edilebilir.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ