Kontrol Kalemi

Güneş Enerjili Kamelya

Güneş Enerjili Kamelya

  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği öğrencileri, alternatif enerji kaynaklarından güneş enerjisini kullanarak yaptıkları şarj istasyonu ile temiz enerjinin daha etkin kullanıla bileceğine dikkat çektiler.
  güneş enerjili şarj istasyonu

  Enerji Etüt-Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ENERMER ) destekleri ile gerçekleşen projeyi hayata geçiren Enerji Sistemleri Mühendisliği’nden bu yıl mezun olan Bedirhan Şen ve Emir Karaytuğ, güneş enerjisini kullanarak uygulamaya koydukları ürünün öğrenciler ve ziyaretçiler tarafından fonksiyonel bir şekilde kullanılabilmesi için estetiğe de önem verdiklerini belirterek, “Osmaniye ilinin simgesi haline gelen yer fıstığı şeklini kullanarak hem modern hem özgün hem de yerel değerlere bağlı bir çalışma haline getirdiğimiz Güneş Enerjili Şarj İstasyonu sayesinde telefon, tablet, dizüstü bilgisayar gibi her türlü mobil cihaz şarj edilebilecek. Aynı zamanda yine güneş enerjisinden beslenen iç aydınlatması ile geceleri de güzel bir dinlenme, kitap okuma ortamı olarak kullanılabilecek” şeklinde konuştular.

  Güneş Enerjili Şarj Ünitesini hazırlayan öğrenciler projeyi hayata geçirmede desteklerini gördükleri başta OKÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca olmak üzere OKÜ Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi, Enerji Eğitim-Etüt Uygulama ve Araştırma Merkezi (ENERMER) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ertaç Hürdoğan’a da teşekkür etti.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ