Lotus adana kullanıcısının son içeriği

 1. L

  Kendi kendini yok eden poşet

  Çocukluğumda en çok yaptığım şeydi. Özellikle yazları yaylada çok ihtiyaç olurdu. Akşamları oturur yapardım. Bazen ailecek yapardık. Manavlara çimento kağıdından, bakkallara gazete kağıdından verirdik.
 2. L

  Kendi kendini yok eden poşet

  Birinci örnek yurdumuzdan. Bozcaada'da plastik ambalaj ve poşet yıllardır yasak. Parayla bile bulamassın. Hiç sıkıntı olduğunu görmedim. İkincisi Avrupa ülkelerinin tamamında yıllardır paralı. İlk başlarda alışık olmadığımız için poşet arandık markette kasada. Sonra kasadan önce boy boy...
 3. L

  Çamaşır makinasına sıcak su hattı..

  Çamaşıra sıcak su değerse kir pişer ve çıkmaz. O yüzden çift girişli bile olsa önce soğuk su alır. Biraz dönderir sonra sıcak su alır. Sıcak su alırken dönderir ve suyun karışmasını sağlar. Su sıcaklığını kontrol eder. Genelde ayarlanan sıcaklığa elektrikli ısıtıcıyla getirir veya sabit tutar...
 4. L

  Klima sensörleri

  Kablosunun üzerinde yazar sensörün bilgileri. Marka ve daha önemlisi kapasite ile çok ilgili. Yıllar önce 7000btü serpantin sensörü bozuldu. Servis geldi söktü. Aynısı yokmuş dedi başkasını taktı. Bu daha iyi ısıtır dedi. Hakikaten daha çok ısınıyordu. Sonra yaz geldi. Soğutmaya aldım. Alet...
 5. L

  elektrikli süpürge çalışmıyor

  Parazit kondansatörü. Takın çalıştırın sorin olmaz.
 6. L

  elektrikli süpürge çalışmıyor

  Yok. Kaç farad
 7. L

  elektrikli süpürge çalışmıyor

  Motor kutulu mu geldi? Kodu YE ile başlıyorsa aynısını ben de philps süpürgeye takmıştım. Kond yoktu. Belki parazit engellemek için eklenmiştir. Söküp yenisine takabilirsiniz.
 8. L

  Çamaşır Makinasi Aşırı Su Kaynatıyor - Arçelik 3300

  Çamaşır mak termostatı diyerek yenisini alın. Değiştirirken eskisiyle aynı yoldan geçirin. Tüpe ve ince boruya dikkat edin. Kırılma bükülme yapmadan, ezmeden takarsanız sorun olmaz.
 9. L

  Tek kapılı beko buzdolabı kalkış yapmıyor

  Fatihbank youtube kanalında bununla ilgili bir video var. Çare olabilir.
 10. L

  odam buz gibi?

  Yatak odasında fancoil en uygunudur. Çabuk ve etkili ısınma sağlar.
 11. L

  Dünya Mühendisler Günü Kutlu Olsun

  Dünya Mühendisler Günü bugünkutlanıyor. Her yıl düzenli olarak 5 Aralık tarihinde kutlanan Dünya Mühendisler Günü'nde makine, bilgisayar, endüstri, elektrik, inşaat, kimya gibi pek çok alanda çalışan mühendisler, bu özel günde anılmaya devam ediyor. Türk Dil Kurumu'na göre mühendis, İnsanların...
 12. L

  Vestel CME XL 7310 CSE Çamaşır makinesi ısıtma sorunu

  Makine içinde yeterli seviyede su olmadan ısıtıcıyı devreye almaz. Su seviyesini tespit eden prosetat denilen parçadır.
 13. L

  Arzum Soprano Hazne Dişlisi İle ilgili Bir Soru

  Ben Arzum marka birçok ürün kullanıyorum. Çok parçaya ihtiyacım oldu. Hazneler, bıçaklar, mil vs vs Adana Düzgün tic.Arzum servisinde alıyorum. Bir arayıp sorun. Cihaz ve parça rasmi gönderirseniz yardımcı olurlar sanırım. (İsim ve tel bilmiyorum)
 14. L

  Android çoklu ekran programı?

  Her uygulama çoklu ekranda çalışmıyor. Yanında mümkünse bir işeret var. Ayrıca ikili olarak gruplar yapıp geçişler de yapılıyor.
 15. L

  UFO ISITICIYA DİMMER TAKTIM SİGORTADAN CIZIRTI SESİ GELİYOR

  Ben de sinema odasında köşe aydınlatmalara dimer (tas dimer) taktığımda oldu benzer bir durum. Tam açıkken sorun yok. Ama kıstıkça projektörün görüntüsünde yatay parazitler oluşuyor. Ancak diğer odadaki dimerde böyle bir durum yok. (Legrand)

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
100,899
Mesajlar
709,684
Kullanıcılar
377,721
Son üye
alicop4

Yeni Konular

Üst