Zaman saatli otomatik kümes kapısı

bayramadim

Üye
merhabalar ben sadece hobi amaçlı yani keyif olsun diye yaptığım otomatik kapıyı sizinle paylaşmak istiyorum (bağlantı son bulmadığı için tam sonuç yok ama fotoğraf ve video var)
malzeme olarak
aliexpresten haftalık dijital zamanlayıcı aldım
1.jpg

motor olarak renault silecek motoru aldım :)
12v bir güç adaptör (led trafosu kullandım elimde vardı)
WhatsApp Image 2018-12-16 at 15.33.14.jpeg

motor yön kontrolü için çift kontak röle (8 ayaklı)
t-kontak-omron-10a-12v-omron-role-omron-39950-60-B.jpg

ve sonlandırma için başa ve sona iki adet siviç
pr-01-1316.jpg

bu arada kümesin fotosu :):)

WhatsApp Image 2018-10-26 at 21.35.43.jpeg

video nasıl eklenir acaba :)

sinotimer zamanlayıcıya açma ve kapama saatlerini girdim
zaman gelince açılış ve kapanışı yapıyor
yani sabah kapıyı açacak akşam kapatacak
bu arada fotoda görünen normal giriş kapısı kümesin alt cephesinde küçük yukarı doğru açılan bir kapı var (sürgülü) tavukların giriş çıkışı için o kapıyı açıp kapatacak

ellerinize sağlık, tavuklarınız için çok uğraşmışsınız, sizin için değerli olmalılar.

kapılar otomatik kapandığında dışarıda tavuk kalma ihtimali var mı acaba

ellerinize sağlık, tavuklarınız için çok uğraşmışsınız, sizin için değerli olmalılar.

kapılar otomatik kapandığında dışarıda tavuk kalma ihtimali var mı acaba

teşekkür ederim :) açıkcası haftasonları bahçeye gidiyorum babamın yanına böyle şeylerle uğraşmak keyif veriyor
tavukları yaratılışı gereği güneş batınca kendiliğinden kümese giriyorlar yani dışarda kalma ihtimalleri yok
kapanış saati akşam gün batımına kurulacak açılış saati sabah erken :)

maşallah kümeste çok lüks olmuş, masraf yapılmış, onuda mı siz yaptınız babanızın tavukları için

büyük görünüyor, babanız ufak çaplı yumurta ticareti yapıyor sanırım

maşallah kümeste çok lüks olmuş, masraf yapılmış, onuda mı siz yaptınız babanızın tavukları için

büyük görünüyor, babanız ufak çaplı yumurta ticareti yapıyor sanırım

Kümes, bizim kendi bünyemizde mobilya ustamız var onun emeğiyle yapıldı dış cephesinde lambiri kullandık görsellik çok yüksek oldu
kenardaki folluklar dıştan kapaklı yumurta almak için içeri girmeye gerek yok
100 tavuk kapasiteli ama ticaretini yapmıyoruz babamda maşallah torunlar bol eşe dosta yumurta veriyor

diğer fotoları

11.jpg

22.jpg

Son düzenleme:
herkesin ellerine sağlık, çok güzel olmuş
tam faaliyete geçtiğinde eş dost yumurtadan bıkacak gibi görünüyor :)

Aynı sistemi bende yapmıştım bir zamanlar müdürüm için ama yaparken dedim ki bir tane emniyet sensörü koyalım kapı kapanırken tavuk geçerse arada kalmasın dedim bana gerek yok dediler iki hafta sonra kapı yüzünden bir ördek ölmüş suçu bana attılar ama ben uyarmıştım sizede bu kapıya bir sensör reflektörlü sensöer takın araya tavuk girerse sensör görünce direk yuraı konatktörü siwich e basana kadar çalışsın sensör boşalınca kapı yine aşağı insin.

Aynı sistemi bende yapmıştım bir zamanlar müdürüm için ama yaparken dedim ki bir tane emniyet sensörü koyalım kapı kapanırken tavuk geçerse arada kalmasın dedim bana gerek yok dediler iki hafta sonra kapı yüzünden bir ördek ölmüş suçu bana attılar ama ben uyarmıştım sizede bu kapıya bir sensör reflektörlü sensöer takın araya tavuk girerse sensör görünce direk yuraı konatktörü siwich e basana kadar çalışsın sensör boşalınca kapı yine aşağı insin.
çok teşekkür ediyorum
yalnız ben acemiyim bildiğim kadarıyla yaptım buna emniyet için ne yapmam gerekir açıkçası bilmiyorum :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri