Yuksek hizli hidrolik silindir yapimi

Ustalar kendimde hidrolik isi ile ugrasmaktayim bi firmanin istegi uzerine soyle bi silindir istemektedirler silindir capi 110 mm silindir kursu 150 mm dir bu silindir 0 mm den 150 mm mesafeye yarim saniye icinde gitmesi gerekiyor sisteme akumulator koyduk ancak istenilen zamanda o mesafeye ulasamamak tayiz sistem basincimiz 120 bar dir yardimlarinizi bekliyorum

Çift akümülatör kullanmak olabilir mesela 100 mm deyken 2 . akümülatörün tetiklenmesi

Gerekli olan gecirgenlim oranini belirlemek icin bi formul kullaniyor ancak ben bilmiyorum akude sorun yok silindir 150 mm mesafeye kadar toplam 4 litre yag aliyor akude ise depolanmis ve 120 barda sikistirilmis 20 litre yag mevcut sorunun aku kaynakli oldugunu dusunmuyorum ne tip bi tahrik sistemi kullanmaliyim

Akünün tahrik sistemi azot gazıyla değilmi

Aslinda ng 25 valf kullaayi dusunuyorum ancak ng 32 valf ile kesin sonuc alicagima eminim ancak ng 25 valf ile ng 32 valf arasinda 500 dolar fiyat farki var ng 25 kullanirda olmaz ise aradaki farki musteriye anlatamam ng 32 kuladigim zaman ise musteriye verdigim teklifi asip zarar ediyorum ne yapmsliyim ng 25 valfin olacagini bi formul ile kesinlestirebilirsem isi alip yapicam ama ng 32 valf ile olucaksa teklifi geri cekip isi yapmiyacagim

Akülmülatörün enerji değeri yetmek zorunda. İstenilen sonucu verene kadar olan basınç değişimi ile uygun akülmülatör seçilmeli. Yağ hattı uygun genişlikte olmalı.

Ancak bu tip özel isteklerde akülmülatör çözüm değildir. Çünkü değişken sonuçlar üretir. Pompadan direk mantık bağlantısı düşüülmelidir. Tandem sistemler vb de akla gelebilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle taşınacak yükü yazmamışsınız, akışkanı basan hidro pompanın debisi de verilmemiş, bu arada aradığınız hıza ulaşmak için keçe kataloğundan keçelerin bu hızda çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz lazım, basit ve pratik bir çözüm isterseniz silindirin giriş ve çıkışlarına aynı anda basınç uygulayın silindir yüksek hızda açılacaktır. yada büyük bir pompa debisiyle halledebilirsiniz. Pompa hesabı için 110 hazır honlanmış borunun iç çapı genelde 90 olur bu şekilde düşünürsek
90*90*pi/4=6358,5mm2 *150mm=953775mm3=0.953775L 0,5 sn derseniz pompa debisi 2L/sn olması yeterli olacaktır.

Öncelikle taşınacak yükü yazmamışsınız, akışkanı basan hidro pompanın debisi de verilmemiş, bu arada aradığınız hıza ulaşmak için keçe kataloğundan keçelerin bu hızda çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz lazım, basit ve pratik bir çözüm isterseniz silindirin giriş ve çıkışlarına aynı anda basınç uygulayın silindir yüksek hızda açılacaktır. yada büyük bir pompa debisiyle halledebilirsiniz. Pompa hesabı için 110 hazır honlanmış borunun iç çapı genelde 90 olur bu şekilde düşünürsek
90*90*pi/4=6358,5mm2 *150mm=953775mm3=0.953775L 0,5 sn derseniz pompa debisi 2L/sn olması yeterli olacaktır.
Tasinacak bi guc yok yusek hizda ve basincts sikistirilacak bi malzeme var silindir ic capi 110 mm mesafe 150 mm pompa ise 68 lt dk yani 68/60 sn=1.13 lt yag gidiyor silindire buda 1.13 sn 150 mm mesafe gider demek oluyor ki bu cok yavas 5 ms de bu mesafeyi kat etmem lazim pompayi 2 katina cikartmak anlamsiz o zaman motoruda buytmek gerekiyor yeterli alan yok

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,460
Son üye
erdemakbulut

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri