Yeni versiyon SST Profibus Scanner problemi

yaman9

Üye
AB SLC-500 serisi PLC'lerde kullanılması için Woodward firması tarafından kullanılan SST-PFB-SLC model profibus kartı kullanan bir sistemim var. Firma artık bu modeli üretmiyor. Muadil ve Eskiye göre %100 uyumlu olan SST-PB3-SLC modelini üretiyor.

Yeni kartı çalıştırmakta sıkıntı yaşıyorum. Kartın üzerindeki SYS ışığı kırmızı yanıyor ve motor sürücülerine start stop veremiyorum, bağlı pompaların debi değerlerini de okuyamıyorum.Bu modelle çalışmış olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
AB SLC-500 serisi PLC'lerde kullanılması için Woodward firması tarafından kullanılan SST-PFB-SLC model profibus kartı kullanan bir sistemim var. Firma artık bu modeli üretmiyor. Muadil ve Eskiye göre %100 uyumlu olan SST-PB3-SLC modelini üretiyor.

Yeni kartı çalıştırmakta sıkıntı yaşıyorum. Kartın üzerindeki SYS ışığı kırmızı yanıyor ve motor sürücülerine start stop veremiyorum, bağlı pompaların debi değerlerini de okuyamıyorum.Bu modelle çalışmış olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Çıkarttığınız eski profibus kartlarınızda olan konfigürasyonu yenilere yüklemeniz lazım adresleme ve linkleme profibus scaner kartın içinde döndüğü için eskisini çıkart yenisini tak şeklinde çalışmayabilir.Tamer bey'e ulaşmaya çalıştım fakat telefonu bende yok.Kartları bana gönderecekti ama bir dönüş olmadı.

Sn. Ufukdemiralay
SST Configuration programında eski konfigürasyon dosyasını yeni karta atmamıza rağmen sorun çözülmedi. Daha doğrusu attığımızda "Configuration Mismatch" dedikten sonra çalışmıyor. Normalde SST programı ile Tarayıcıya bağlı 3 sürücüyü ( Profibus adresleri 30-31-32) doğru olarak görüyor. Fakat kart Kartı Online yapmaya çalışınca SST-PB3-SLC " Run-Error" hatası veriyor ve herhangi bilgi okunamıyor.
Not: SST Configuration programı ile bu 3 sürücünün GSD dosyasını başka çalışan bir Scannerdan oluşturdum. Fakat "Add gsd" yaptığımda bu oluşturdukları dosyaları kabul etmedi.
Cevabınızı geç farkettim. Tamer bey size ulaşacak.
Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri