Yeni elektrikçi

Bnndenizz

Üye
Merhaba,elektrik bölümü (myo) 1.sınıf öğrencisiyim,bir takım sebeplerden ötürü sınavda istedigim başarıya ulaşamadım.Fakat elektrik alanı haricinde de tercih yapmak istemedim.Motivasonumu asla bozmadan yoluma devam ediyorum.Uzaktan eğitimde teknik bölüm okumak zor olduğu için,kendi kendime öğretmen olmaya karar verdim,bu site dahil olmak üzere Google uzerinde elektriğe dair ne kadar site varsa sabahlara kadar tarıyorum.Teknik terimleri not alıp,görevi nedir,iç yapısı nasıldır ? Değeri nasıl hesaplanır ? vs,gibi izlediğim videoları tabiri caizse,dibine kadar sıyırıyorum .Arıza videoları izliyorum,hatta mühendislik konularına girmesine rağmen hiç olmazsa kulak ve göz aşinalığı olması açısından konu ayırt etmeksizin okuyorum,kendi kendime anlatmaya çalışıyorum.Çalışmalarımın meyvesini şimdiden almaya başlıyorum,farz-ı misal,gördüğüm bir Smd direncin değerini okuyarak söylemek,bir transistörün datasheet’ini okumak.Sizin için çok çok temel şeyler farkındayım ama,işine hakim büyüklerimi yakalamaya çalışıyorum.Multimetrenin kullanımını videolardan öğrenip,emniyetli şekilde,pil gibi zararsız gerilim kaynaklarıyla temel deneylerle mevzuyu hazmediyorum günden güne .Uzun olduğunun farkındayım,lütfen hevesimi mazur görün .Ben mesleki ünvanım her ne olursa olsun,o konuda bilinmedik nokta bırakmadan zırh gibi yetiştirmek istiyorum kendimi,çünkü bana göre kişinin mesleğine saygısı ,kendisine saygısıdır .Naçizane,ileriye yönelik daha iyi gelişimim için,vereceğiniz tavsiyeleriniz olursa,seve seve dinlemek isterim.Saygılarımla.

Bana göre her insan bir kitaptır konusu seni şu an için alakadar etmezse de sana muhakkak birşeyler öğretir. Almayı bildiğin müddetçe her insandan bir şeyler öğrenirsin. Size tavsiyem kendi araştırmalarınızda öğrendiklerinizin yanına almaçlarınızı açık tutarak, tecrübeli insanlardan da alabileceğinizi almanızdır. Yanlız bunu yaparken de aceleci olmayın çünkü bir meyve kısa sürede olgunlaşmıyor. Kolay gelsin, başarılar dilerim.

Bana göre her insan bir kitaptır konusu seni şu an için alakadar etmezse de sana muhakkak birşeyler öğretir. Almayı bildiğin müddetçe her insandan bir şeyler öğrenirsin. Size tavsiyem kendi araştırmalarınızda öğrendiklerinizin yanına almaçlarınızı açık tutarak, tecrübeli insanlardan da alabileceğinizi almanızdır. Yanlız bunu yaparken de aceleci olmayın çünkü bir meyve kısa sürede olgunlaşmıyor. Kolay gelsin, başarılar dilerim.
İlginize cok teşekkür ederim.Haklısınız,mühim olan istikrarlı olmaktır.İçimde çocuk gibi bir heves var,Herseyi öğrenmek istiyorum.En kısa zamanda tecrübesine güvendiğim bir büyüğümün yanında çalısmaya başlayacağım.Tekrar teşekkür ederim,cevabınız için

Pratik yapman lazım boş zamanlarında elektrikle alakalı bir işte çalış cok daha verimli olacaktır.Gerekirse çırak olarak bir yerde başla asla yaptığın işle gocunma birden bire hiçbirşey olmaz mücadeleyee devam et.

Pratik yapman lazım boş zamanlarında elektrikle alakalı bir işte çalış cok daha verimli olacaktır.Gerekirse çırak olarak bir yerde başla asla yaptığın işle gocunma birden bire hiçbirşey olmaz mücadeleyee devam et.
Bende öyle düşünüyorum ,şimdiki çalışmalarım en azından temelde,neyin ne olduğunu öğrenmek içindi.En kısa zamanda işe başlayacağım .Teşekkür ederim .

Sen zaten işi çözmüşsün.
Kendi öğrenebilen, bir bilginin nasıl bulunabileceğini bilen kişi
her şeyi öğrenir her şeyi bilir demektir.

Önemli bir noktada emeğinin meyvesini alabilmek.
Oto elektriğinde güzel meyve tabakları var diye düşünüyorum.
Yaşım gençken mühendis olacağıma oto elektrikçisi olsaydım dediğim bile oluyor.

Bu konuya değinmemin sebebi şu:
Hayatını iyi şartlarda idame etmek belli bir yaştan sonra en büyük ihtiyacın oluyor,
o yaşa kadarki maddi manevi birikimini bu ihtiyacı tatmin edecek bir yolda değerlendirmek lazım,
şu an yürüdüğün yolu sevebilirsin ama götüreceği nokta çok önemli.

Mühendislik konuları zordur, bana lazım değil, ayrıntı bunlar vs. diye düşünmene gerek bile yok,
"bildiğin herşey kolay, bilmediğin zor" derdi bir hocamız.

Tavsiye olarak bende arkadaşlarla aynı görüşteyim,
proje yapıp, deneyip öğrenilir, okuduğun gördüğünde bir artdır ama fiziken tecrübe etmek ayrı bir şey,
uygularken hiç düşünmediğin problemler çıkıyor, çözüyor ve öğreniyorsun.

Ek olarak İngilizce öğrenmen çok iyi olur.
Her bilgiyi İngilizce bulmak mümkün.

Sen zaten işi çözmüşsün.
Kendi öğrenebilen, bir bilginin nasıl bulunabileceğini bilen kişi
her şeyi öğrenir her şeyi bilir demektir.

Önemli bir noktada emeğinin meyvesini alabilmek.
Oto elektriğinde güzel meyve tabakları var diye düşünüyorum.
Yaşım gençken mühendis olacağıma oto elektrikçisi olsaydım dediğim bile oluyor.

Bu konuya değinmemin sebebi şu:
Hayatını iyi şartlarda idame etmek belli bir yaştan sonra en büyük ihtiyacın oluyor,
o yaşa kadarki maddi manevi birikimini bu ihtiyacı tatmin edecek bir yolda değerlendirmek lazım,
şu an yürüdüğün yolu sevebilirsin ama götüreceği nokta çok önemli.

Mühendislik konuları zordur, bana lazım değil, ayrıntı bunlar vs. diye düşünmene gerek bile yok,
"bildiğin herşey kolay, bilmediğin zor" derdi bir hocamız.

Tavsiye olarak bende arkadaşlarla aynı görüşteyim,
proje yapıp, deneyip öğrenilir, okuduğun gördüğünde bir artdır ama fiziken tecrübe etmek ayrı bir şey,
uygularken hiç düşünmediğin problemler çıkıyor, çözüyor ve öğreniyorsun.

Ek olarak İngilizce öğrenmen çok iyi olur.
Her bilgiyi İngilizce bulmak mümkün.
İlginize alakanıza,samimiyetinize çok teşekkür ederim.Yakın zamanda pratik için,bir tanıdığın bobinaj atölyesine gideceğim.Şuan yakınımda bilgisayar olmadığı için,elektroniğin yazılım boyutuna giremiyorum fakat,o gelene kadar,elektrik elektroniği öğrenebildiğim kadar öğrenip sonra yazılımla cilalamak istiyorum kısmet olursa.Derya Deniz bir alan olduğu için yıllarımı alacak bu yol.Hayat enerjimiz ve azmimiz hiç kaybolmasın inşallah.Huzurlu ve sağlıklı günler dilerim.Tekrar teşekkürlerimle.Saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri