Yardımcı olabilirmisiniz...

plc programlama robotlarla vs. uğraşmak istiryorum tam anlamıysa severek ilgi duyduğum şeyler bunlar üniversitede hangi bölümü okumalıyım bunun için yardımcı olursanız sevınırım ( elektirik elektronik lise mezunuyum )

Elektrik her yere uyar. Robotik islerle de uğraşabilirsin. Başka elektrik dallarıyla da. Mekatronikte olur. Zannımca elektrikte iş alanı daha geniş.

Tabi hangi bölümü bitirdiginden cok, o bölümü nasıl bitirdiğinde önemli. Boşmu dolumu?

Elektrik her yere uyar. Robotik islerle de uğraşabilirsin. Başka elektrik dallarıyla da. Mekatronikte olur. Zannımca elektrikte iş alanı daha geniş.

Tabi hangi bölümü bitirdiginden cok, o bölümü nasıl bitirdiğinde önemli. Boşmu dolumu?
bölümü seviyorum pratikte felan uğraşmayı sevıyorum ama işte dedğim gibi programalama robotlar felan ilgi alanım :)

İlgi alanınızın tanımına giren mesleği arkadaşlar yazmışlar zaten."Mekatronik" elektrik-elektronik-mekanik gibi disiplinleri barındıran bir dal.İşinizi iyi bilecekseniz bunların hepsine hakim olacaksınız.

Peki diğer disiplinler işinizi görmez mi? Evet görür ister elektronik ister elektrik okuyun kafanızdaki işi yaparsınız ama hangi dalı okursanız diğer iki dal için bilgi açığınız ortaya çıkacak bunları çalışarak yada tecrübe ederek kapatmak zorunda kalacaksınız ki mekanik (aralarında en basit görünen) bile zan edildiğinden daha karmaşık ve çok şeyi bilmek gerektiriyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri