Yangın Projesi İle İlgili.

martimge

Üye
arkadaşlar,yangın ihbar sistemi çizdim.duman dedektörleri vs. yerleştirildim.proje tamamlandı ve gönderildi.şimdi sadece belli bir bölge için splinter sistem(ısıya bağlı yangın söndürme sistemi) yapılmış.
şimdi ben bu belli bölge için yangın dedktörlerini iptal mi etmeliyim ve projeyi revize etmeliyim yoksa projeyi hiç değiştirmemelimiyim?

yok kardeş yangın söndürme sistemi başlı başına ayrı bir konu senin ihbar sistemi aynen kalır. projede değişiklik yapmana gerek yok yani... tabi benim bildiğim bu...

Sprinkler sistemi yangin algilama tesisatindan farkli bir sistemdir. Sprinkler sistemi; icinde civa ve degisik katki maddeleri olan cam tuplerin isiya maruz kalarak patlamasi ve bunun sonucunda borunun ucundaki tazyikli suyun sprinkler kafasindaki yivleri dondurerek yangin cikan mahallin sondurulmesi icin kullanilir. Oysa yangin algilama sistemi adindan da anlasilacagi gibi optik duman, isi, kombi dedektorlerden gelen alarmlar neticesinde sistemin kurulu oldugu bina, fabrika... nin yangin algilama sistemi paneline alarm gelmesiyle teknik personelinin uyarilmasini saglar. Teknik personel ihbarin dogruluguna gore mahalde yangin alarmi verir. Bu yuzden iki sistem birbirinden tamamen bagimsizdir. Dedektorlerinizin kalmasi gerekir.

coolpeuge arkadaşımız çok güzel izah etmiş.Dedektörlerin mutlaka kalması gerekir.

Söndürme sistemi için söndürme paneli kullanıyor. Bu panele söndürme yapılacak bölge için algılamada ekleniyor. Yapılacak bu algılama ihbar sisteminden yerleştirme yönünden farklılık yaratıyor. Çarprazlama yapılıyor. Bu nedenle söndürme sistemi içersinde algılamada ayrıca yer alıyordur.

bır sey sormak ıstıyorum bu dedktorlere ındıcator baglanıyormus ne amacla baglıyoruz bu ındıcatorlerı yararı nedır baglantısı nasıldır yanı yangındakı gıbı atlama mıyoksa ındıcator ıcın ayrı bır lınyeleme faan gerekırmı....

cok tesekurler

arkadaslar yangın paneli devre semasi elinde olan varmı
bu dönem ödevim yardım edebilirseniz sevinirim

Cevaplayan ArkadaŞlara 5 Ay Sonrasindan Çok TeŞekkÜrler..

indikatör ve ya remute led yani bu cihazlar tavan için de yada döşeme altındaki dedektörlerin led ışıklarını yansıtmak için kullanılır enerjisini mevcut dedektör alarma geçince indikatördeki ışıgın yanmasını ve döşemmealtındaki dedektörün kolayca bulunmasını sağlar

ustalarım bana autocad de çizilmiş yangın ihbar projeleri lazımm.yardımcı olursanız çokk sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,206
Kullanıcılar
449,986
Son üye
ferhatyigit

Yeni konular

Geri