Yana Kayar kapi motoru

NEKTAR

Üye
Değerli Arkadaşlar
Daşlı marka yana kayar kapi motorum, uzaktan kumanda edildiğinde bazen algılıyor, bazen algılamıyor, bir süre sonra kapanmaya başlıyordu.sonunda hiç kapanmamaya başladı. Floşör lambası sürekli yanmaya başladı, sonra hiç yanmadı.Bunun üzerine yeni bir ADC102 kart aldım.Baglantilari yaptım ancak acma aciyor, kapatmaya hamle yapıyor, duruyor geri geliyor.Yardimci olursanız sevinirim. Resmî ektedir.

Ekli dosyalar

• 20200603_160207.jpg
    20200603_160207.jpg
    411.4 KB · Görüntüleme: 104
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Motorunuzda, ileri ve geri iki ayrı satgı var, MUhtemelen, geri (kapama )yaptıran sargıda sorun olabilir. KOndansatör dıyeceğim ama, o zaman açma da yapmaması gerekir.

Merhaba
Kapanmaya hamle yapıp durup geri geliyorsa kapınızdaki güvenlik sensörü bağlantısında sorununuz vardır yada sensör bozulmuştur. O kapılar açılırken sensör önüne birşey gelse bile açılmaya devam eder ama güvenlik önlemi olarak kapanırken sensörden sinyal gelirse sıkışmayı önlemek için kapanma durur ve kapı tekrar açılmaya başlar.
Sensörde kapı girişinin bir tarafında verici genelde motor tarafında olur diğer taraftada alıcı şeklindedir. Bu iki alıcı ve vericiyi kontrol edin sorun yüzde 99 burdadır.
Kolay gelsin

Motorunuzda, ileri ve geri iki ayrı satgı var, MUhtemelen, geri (kapama )yaptıran sargıda sorun olabilir. KOndansatör dıyeceğim ama, o zaman açma da yapmaması gerekir.
Merhaba
Kapanmaya hamle yapıp durup geri geliyorsa kapınızdaki güvenlik sensörü bağlantısında sorununuz vardır yada sensör bozulmuştur. O kapılar açılırken sensör önüne birşey gelse bile açılmaya devam eder ama güvenlik önlemi olarak kapanırken sensörden sinyal gelirse sıkışmayı önlemek için kapanma durur ve kapı tekrar açılmaya başlar.
Sensörde kapı girişinin bir tarafında verici genelde motor tarafında olur diğer taraftada alıcı şeklindedir. Bu iki alıcı ve vericiyi kontrol edin sorun yüzde 99 burdadır.
Kolay gelsin
Fotoseli devre dışı bırakıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba
Kolay gelsin

merhaba bende hemen hemen aynı arızadan müzdaripim , kapı kapanmaya yelteniyor fakat bir anda durup olduğu yerde kalıyor geri eski konumuna dönmüyor fotoselde sıkıntı yok diye düşünüyorum ?

fotoselde sıkıntı olsa hiç kapanmaz.
ya da kapanırken fotosel açı kaybeder veya araya kapının bşr parçası girerse dedğiniz olur
ama bu kapının bu tip arızası genelde standart olarak swıch limit takozlarındandır.
motor kutusuna bağlı olan pim kramyer dişlinin altındaki limite değerek stop eder şu an kapı kapalı lımıtte değıyor gibi düşünün

komut verdiniz kapı açılmak izere hareket etti, pim limit takozundan ayrılırken takip edin.
takılarak ters e dogru bir esneme yapıyor ve kapı açıldım zannediyor. sonar da geri geliyor.

pimin takılmasını engelleyın.

fotoselde sıkıntı olsa hiç kapanmaz.
ya da kapanırken fotosel açı kaybeder veya araya kapının bşr parçası girerse dedğiniz olur
ama bu kapının bu tip arızası genelde standart olarak swıch limit takozlarındandır.
motor kutusuna bağlı olan pim kramyer dişlinin altındaki limite değerek stop eder şu an kapı kapalı lımıtte değıyor gibi düşünün

komut verdiniz kapı açılmak izere hareket etti, pim limit takozundan ayrılırken takip edin.
takılarak ters e dogru bir esneme yapıyor ve kapı açıldım zannediyor. sonar da geri geliyor.

pimin takılmasını engelleyın.

teşekkürler dediklerinize bakmaya aşağı indim hiç bir şey yapmadan eski çalışır haline geri dönmüş ,nasıl oldu bilmiyorum fakat halloldu.

arıza kesin swich limit takozlarından cunku ısınma genlesmeden dolatı kapı açı değiştiriyor ve takoz ayarı kaçıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri