Yağlı trafo üzerine mühendislik bürosu açmak istiyorum

tarky

Üye
Herkese merhabalar, ben yeni mezun elektrik-elektronik mühendisiyim. Uzun zamandır iş arayışı içerisindeyim fakat hala sonuç alamadım.
Bulunduğum civarda tarımın bi hayli fazla olmasından dolayı derin kuyularda su pompası çalıştırmak için yağlı trafoya ihtiyaç var. Küçük bir ilçede oturduğumdan dolayı burada hiç elektrik mühendisi yok, konut projeleri yok. Büro açarsam sadece trafo üzerine iş yapabilirim ama hiç trafo projesi çizmedim, bilmiyorum. Bakım, onarım yapan hiç kimse yok. Bu işleri yaptırmak için trafo sahipleri en az 100 km yol gidiyor.
Sorum şu, bu işe girersem başarılı olur muyum? Neler yapmam gerekiyor? Deneyimsiz bir mühendis olarak bu işin üstesinden gelebilir miyim?
Şimdiden teşekkürler...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Trafo bakımlarımı yapmayı düşünüyorsunuz ?
Hem proje çizimi öğrenip, proje çizmeyi ve rutin bakımlarını yapmayı istiyorum. Ayrıca boş zamanlarda sulama sistemleri üzerine otomasyon çalışmaları yapmak istiyorum.

-Yağlı trafolar ( genleşme depolu ) tamamen
kalkmak ve yerine hermetik tipler gelmekte.
Bu trafoların bakımı gibi ( izolatör temizliği
hariç ) bir ihtiyaçtanda bahsedilmeyecek,
-Proje çizim ve kabul işlemleri işin,SMM ol-
manız yeterli,
-Bulunduğunuz bölgede,sulama sistemleri
çok yaygınsa,bu işleri,SMM çatısı altında ta-
biki yapabilirsiniz.Ancak,bu işin,ekmek kapı-
sı olacağını tahmin etmiyorum,
-SMM hizmetlerinin suyu çıkmış durumda.
5000 liraya çizilmesi gereken projeler bi bü-
yük ! parasına çizilir hale getirildi.Bu işleri yü-
rütmek için,hörküçte ;)biraz birikim olması
gerekiyor,
-Biraz eziyet çekmeye razıyım ! derseniz,
kompanzasyon işlerine girebilirsiniz.
Anlatmakla bitmez memleketim meseleleri.
Suya atlamadan,yüzme öğrenilmez.Allah yar-
dımcınız olsun.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri