Yüksek gerilim hattı trafo direğinden yağmurlu havalarda sigorta attırıyor

Arkadaşlar yaklaşık 10 gündür işyerinde direkte sigorta atma sorunumuz var hep aynı sigorta atıyor soldaki diğer iki sigortada bir atma olmuyor gelen voltaj 34.5 sigortalarda 25 A güneşli havalarda sorun olmuyor sigortayı değisiyoruz iki gün sonra yağmur yağınca aynı sigorta atıyor ben atan fazın direkten trafoya gelen kablosunda bir sorun olduğunu tahmin ediyorum ama kablo başlığı nı kontrol ettim bir sorunda görünmüyor sizce burda sorun nerdedir bu arada trafo bakımıda 1 ay önce yapıldı

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
yazılara ek .

siğortayı değiştirdiğiniz anda hat tutuyor mu ?

yağmurlu havada diyorsunuz , yağmur yok fırtınalı hava durum ?
kablo izolasyonu sorunlu ve kablo direk arası mesafesi daralma , ( + rüzgar sallantı montaj sorunları )

kablo başlığı su izolasyonu sorunu

Son düzenleme:
Kablo üzerinde çatlaklar var ise yağmur suyu kaçak yaptırıyor olabilir. Ayırıcıda bir sorun olabilir. İzalatörlerde Sorun olabilir.
Kalın bir tel sardım arıza nerdense sigortayı attıracağına ordan patlatsın diye bakalım ne olacak
O faza ait izolatör veya parafudr daki kılcal çatlaklardan dolayı olabilir.Q8 bağlantıları kontrol edin.Deforme olmuş klemensleri yenileyin.Gevşek bağlantı olmadığından emin olun.
Çok kalın tel sardım arıza nerdense patlasın kolay buluruz diye düşünüyorum
yazılara ek .

siğortayı değiştirdiğiniz anda hat tutuyor mu ?

yağmurlu havada diyorsunuz , yağmur yok fırtınalı hava durum ?
kablo izolasyonu sorunlu ve kablo direk arası mesafesi daralma , ( + rüzgar sallantı montaj sorunları )

kablo başlığı su izolasyonu sorunu olmaması için fotodaki gibi kablonun montajı yapılmalı , olmalıdır .( deve boynu )

Ekli dosyayı görüntüle 69371
Evet hat tutuyor iki üç gün sonra yağmur yağınca aynı sigorta tekrar atıyor bugün sabah kalın bir tel sardım çünkü tahminim xlp kablosunda sorun var yada kablo başlığında eğer arıza burdansa patlatır arıza ortaya çıkar diye 5 6 saattir bir sorun olmadı bekliyorum bakalım bu arada direk trafo kablo uzunluğu 25 metre

Son düzenleme:
Trafo bakımları yapıldı demişsiniz.Olur ya gözden kaçmış olabilir.Eğer ki buşinglerde problem var ise trafonuz da yanabilir. Sonuçta sigorta atıyorsa olması muhtemel arıza önlenmiş demektir.Aldığınız risk çok daha büyük sorunlara sebebiyet verebilir.Umarım en kısa zamanda problemi giderirsiniz.

Kalın bir tel sardım arıza nerdense sigortayı attıracağına ordan patlatsın diye bakalım ne olacak

Çok kalın tel sardım arıza nerdense patlasın kolay buluruz diye düşünüyorum

Evet hat tutuyor iki üç gün sonra yağmur yağınca aynı sigorta tekrar atıyor bugün sabah kalın bir tel sardım çünkü tahminim xlp kablosunda sorun var yada kablo başlığında eğer arıza burdansa patlatır arıza ortaya çıkar diye 5 6 saattir bir sorun olmadı bekliyorum bakalım bu arada direk trafo kablo uzunluğu 25 metre

gece karanlığınıda anormallik var mı ? kontrol !!!
kurulu düzen sistem ? siğortanızı normale döndürün .
ilk öncelik işlem atan siğorta hattının parafuduru değiştin .( tamamını değiştirseniz daha iyi olur )
takibini yapın
iptal edin diyeceğim ama trafo korumanız kalacak doğru düşmez .

Og de en iyi tespit gece karanlığında olur bunu daha sonra Xlpe başliklara ve trafo bağlanti seksiyonel gibi şalt bağlantı ekipmanlarıni takip edin.

gece karanlığınıda anormallik var mı ? kontrol !!!
kurulu düzen sistem ? siğortanızı normale döndürün .
ilk öncelik işlem atan siğorta hattının parafuduru değiştin .( tamamını değiştirseniz daha iyi olur )
takibini yapın
iptal edin diyeceğim ama trafo korumanız kalacak doğru düşmez .
Şöyle bir durum var 20 gün sonra yüksek gerilim hattı komple değişecek direkler teller ve kablolar o yüzden kalın tel sardım umarım bu sürede ciddi bir arıza vermez

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri