Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu Hakk.

Kamu kurumlarında yüksek gerilim işletme sorumlusu mevzuat gereği gerekli midir? 2012 yılında belgeyi almıştım yenilemek gerekli midir? Kurumda calisan ve belgeli biri yüksek gerilim işletme sorumlusu olabilir mi? İşletme de toplam 40 trafo var ve toplam güçleri 55.690 kVA bu kadar yüksek güçlü bir yerde tek yg işletme sorumlusu nun bakması ne derecede doğrudur.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
16.12.2006 tarih ve 40/15 sayılı oturumda "Elektrik Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu Yönetmeliği`nin 9. maddesinin 6. bendi hükmünce işletme sorumluluğu üstlenen mühendislerin, 30 MVA veya 30 adet ile sınırlanmasına karar verilmiştir. Bu yüzden söz konusu güç en aşağı 2 kişi tarafından bakılmalıdır. Belgeler 5 Yılda bir yenileniyor. Belgeyi yenilemen lazım. Kurumda çalışanlar için İşletme sorumluluğu sözleşmesi var çalıştığın yer, sen ve Emo tarafından karşılıklı imzalanması gerekiyor.

16.12.2006 tarih ve 40/15 sayılı oturumda "Elektrik Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu Yönetmeliği`nin 9. maddesinin 6. bendi hükmünce işletme sorumluluğu üstlenen mühendislerin, 30 MVA veya 30 adet ile sınırlanmasına karar verilmiştir. Bu yüzden söz konusu güç en aşağı 2 kişi tarafından bakılmalıdır. Belgeler 5 Yılda bir yenileniyor. Belgeyi yenilemen lazım. Kurumda çalışanlar için İşletme sorumluluğu sözleşmesi var çalıştığın yer, sen ve Emo tarafından karşılıklı imzalanması gerekiyor.
Kamu kurumunda sözleşme li olarak çalışıyorum , sözleşme li bir personel çalıştığı kurum ile hizmet içi sözleşme imzalayabilir mi?

Kamu kurumunda sözleşme li olarak çalışıyorum , sözleşme li bir personel çalıştığı kurum ile hizmet içi sözleşme imzalayabilir mi?
Şu aynı durum bendede var kamu kurumunda sözleşmeli çalışıyorum ve bendende yg işletme sorumlulugu isteniyorum 35 trafo var. Siz ne yaptınız emoyla sözleşme imzaladınızmı nası bi yol izlediniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri