Yüklenen Fotoğrataki Otomasyonun Açıklaması ?

bu yüklediğim projeyi yorumlayacak arkadaş var mı?

ZK- Pat panosundaki IP Control'den cıkan kablolar katlardaki panolardaki Line coupler ile birlesiyor sanırım.. Ama bu projede kablolamayı anlamadım.. Sensor ve anahtarlara bus hattı, dali balastlara dali hattı gidiyor.. Ama 2 hattın ismide aynı.. o zaman niye farklı hat gibi çizilmiş dali ve bus hattı diye.. ve en soldaki kırmızı hattında ismi aynı.. ( 2*2*1+1 yazan kablo'dan ) Bu yüklediğim fotoyu yorumlar mısınız ?

Ekli dosyalar

• otomasyon.png
    otomasyon.png
    75.9 KB · Görüntüleme: 130
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Burada projeyi daha detaylı inceleyebildim.

Anahtarlar Knx anahtardır, aydınlatmalar DALİ'dir. Daha sağlıklı yardımcı olabilmek adına burada kullanılan cihaz marka modellerini öğrenebilir miyim ?

Burada 2 adet pano gözükmektedir. Her iki panoda da birbiriyele haberleşsin diye LINE COUPLER vardır
ZK PAT panosunda 1 adet Ip router vardır.
ZK PATpanosunda ki IP routerdan ZK-Omıt panosunda bulunan lıne couplera ( 2*2*1+1 yazan kablo'dan ) çekilmiştir.
Ip router sayesinde bilgiler PC de gözükecek, Ip routerdan her ikisinde bulunan panoda ki Lıne couplardan bilgi gelecektir.
Buradaki resimde eksik çizilen ZKpattaki line couplara kabloyu çizmeye gerek duymamış o kadar

Safaknx arkadasin dedigi gibi IP controller olan panelde Line coupler`a baglanti cizilmememis, gerek duyulmamis.
Cizimden benim anladigim:
Line coupler IP controller ile slave ( Modul) cihazlari haberlestiren cevirici,
her-bir slave cihazina linyeler bagli ve linye uzerinde aydinlatma ekipmanlarin bulunuyor.
-Dali hattinin tekinde 63 adet device bulunuyor bu cihazin ozelliklerine bakmak lazim cikisi bu kadar ekipmani destekliyormu? benim bildigim 60 veya 120 olmak uzere tipleri degisiyor.
-2*2+1+1 kablo icerisinden enerji ile DA+ DA- data beraber gidecek bunun herhangi bir sakincasi yok.
- Ip controller`in ozelliklerine bakmak lazim bu ekipmanlarin sayisini karsiliyormu?
-DAli hattinda catallama yapabilirsin saha olarak daha kolaylik olur :)
Soru :(Ama bu projede kablolamayı anlamadım.. Sensor ve anahtarlara bus hattı, dali balastlara dali hattı gidiyor.. Ama 2 hattın ismide aynı.. o zaman niye farklı hat gibi çizilmiş dali ve bus hattı diye)
Cevap: Sadece kablo tipi ayni kullanilmis! dali modulleri ile saha ekipmanlarinin haberlesme protokolu ayri. Dali IP controller ile Line Coupler arasi baberlesme protokolu ayri bu yuzden ayri gostermisler. Dali IP controller`dan tasaruf yapmislar 2 Data cikisi ile olayi cozmusler))

Bu arada bizim kullandigimiz model; LDALI-3E104-U power supply LDALI-PWR4-U
Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri