" VW6 + 25 " olurmu ?

Karşılaştırma komutlarında;

IN1= VW5
IN2= VW6+25

bu şekilde yazabilirmiyim ? Yoksa toplama komutu ile toplayıptamı yazacağım?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Ya gençlik kimse bilmiyormu bunu ??? ??? 200 online üye var güya bi tane cevap yazan yok. gerçi 4 saatlik online üyelermiş ya neyse.

ya ihtiyacım var buna bi sürü bilgi olan bir site. mutlaka bilen vardır cevabınızı bekliyorum.

VW5=VB5+VB6 yı kapsar VW6=VB6+VB7 yi kapsar dolayısıyla IN2=VW7+25 demelisin(VW6 hayatta olmaz) ve olup olmadıgınına gelince PLC ye yükle ve gör, birde sorun anlaşılmıyor daha açık yazarsan iyi olacak.Üyelerede laf atma vesselam

Durum bu , yani burda VW8 in değeri ile bir reel sayıyı toplamak istiyorum. Bunu toplama komutunu kullanarakmı yapacağım yoksa daha kısa bir yolu varmı ?

birde şunu sorayım. s7-200 için kaç tane vw kullanabilirim. vwXX kaça kadar ?

VW10=VW8+25 yap daha sonra yukarıdaki gibi VW6 ile VW10 u karşılaştır. Kolay gelsin...

sağol. bunu galiba ADD_I komutu ilemi yapacağım değilmi. çünkü direkt yazdım olmadı.

bu ne yapmak istediğine bağlı sorunu açık bie şekilde yazarsan yardımcı oluruz

ds

birde şunu sorayım. s7-200 için kaç tane vw kullanabilirim. vwXX kaça kadar ?[/quote]

cpu tipine göre değişir 16 bitlik bi registeri topliyacaksan dediğin gibi add_I kullanıcaksın 32 bit toplama için add_dı

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,036
Son üye
murki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri