Vijeo Citect Scada ve Simatic S7 Simulasyon

Selam arkadaşlar,

Citect Scada ile PLCSIM programını kullanarak simatic s7 yi haberleştirmek ve simulasyon yapmak istiyorum.
ne yapmam lazım. OPC de yok neredn bulabilirim yardımcı olabilir misiniz?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba ,

Sanırım mümkün değil , siemens forumunda bulduğum cevabı öbür başlığa yapıştırdım.
S7 S7ProSim diye bir apiyi kullanarak kendi opc üzerinden yapabilirmişsin.

ölme eşeğim ölme ...

Neyse sen tak wincc onunla haberleştir, siemens dururken citect ;)

şaka bir yana kolay gelsin,

citect'de siemens için driverlar mevcut diye biliyorum

Citect le S7 200 ü haberleştirmek mümkün, büyük ihtimal s7 300 400 için de geçerlidir

evet haberleştirmek mümkün fakat benim asıl istediğim, plc olmadan simulasyon yapabilirmiyiz.

plcsiz similasyon ile haberleşmiyor bende denemiştim s7300 plc ile dahi zor haberleştirdim kolay gelsin

arkadaşlar merhaba ;
ben plc dersinden proje olarak scada aldım s7-200 ile bir system yaptım ve bunun vijeo citect ile scadasını yapmak istiyorum ama bir kaç sorun ile karşılaştım.öncelikle variable tags tanımlarken yazdığım adresleri kabul etmedi(i0.0 m0.0 c0.0) bunu nasıl çözebilirim ve s7-200 de yazdığım sistemdeki inputları outputları vijeoctecte nasıl aktarabilirim yardımcı olursanız sevinirim scada ya yeni başladım acemiyim.durum biraz acil:(

pepperson ;"arkadaşlar merhaba ;
ben plc dersinden proje olarak scada aldım s7-200 ile bir system yaptım ve bunun vijeo citect ile scadasını yapmak istiyorum ama bir kaç sorun ile karşılaştım.öncelikle variable tags tanımlarken yazdığım adresleri kabul etmedi(i0.0 m0.0 c0.0) bunu nasıl çözebilirim ve s7-200 de yazdığım sistemdeki inputları outputları vijeoctecte nasıl aktarabilirim yardımcı olursanız sevinirim scada ya yeni başladım acemiyim.durum biraz acil"

value type kısmında "digital" mi seçiyorsun yoksa "int" falanmı seçili "int" seçili ise vw gibi hafıza adreslerini kabul eder.digital seçili ise i0.0 m0.0 gibi adresler atayabilirsin diye tahmin ediyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri