iyi akşamlar regal marka bora 1005 t model çamaşır makınem yıkama yapıyo ama sıkmaya geçmiyor sürekli yıkıyor acaba sorunu nerdir.teşekkürler

iyi akşamlar regal marka bora 1005 t model çamaşır makınem yıkama yapıyo ama sıkmaya geçmiyor sürekli yıkıyor acaba sorunu nerdir.teşekkürler
birincisi cihazın o anki durumu hakkında bi kaç sorum var
içinde o esnada su var mı yok mu
su ısıtıyor mu.su tahliyesi yaptı mı.
çeşitli sıkmama sebeplerinden sizin durumunuza en yakın olanları
1.cihaz su ısıtıyormu bakın.termostat açık olduğu halde su ısıtamıyorsa rezistans,rezistans kabloları veya ana kart üzerindeki ısıtma rolesi arızalı demektir.(ntc yazmıyorum.çünkü bu durumda başlat ve bitti lambaları yanıp söner)
2.su tahliyesinde sorun var.cihaz su boşaltamıyor.(pompada tıkanma ,sıkışma ,kazan alt hortumlarına kaçan çorap var mı kontrol edin.pis su hortumu duvarda takılı ise çıkartıp klozet,lavabo,gibi bir yere takın)
pompa yanık diyemiyorum çünkü pompa yandığında ön panelde bitti lambası sürekli yanıp söner.
2.su boşalttığı halde sıkma yapmıyorsa
a-)su seviye anahtarı (prostat) hortumunda veya hortumun kazan altında takılı olduğu basınç haznesinde pislik olabilir ki bu durumda sürekli pompa çalışır
b-)ısı sensörü (ntc), direnç değerini kaybetmiş olabilir.kazan içi soğuk olduğu halde ,sensör bu ısı değerini yanlış algılıyorsa (40 derece üzeri)cihaz su boşaltır fakat sıkma yapmaz.)

b-)ısı sensörü (ntc), direnç değerini kaybetmiş olabilir.kazan içi soğuk olduğu halde ,sensör bu ısı değerini yanlış algılıyorsa (40 derece üzeri)cihaz su boşaltır fakat sıkma yapmaz.)
supermaster35
Kardesim kolay gelsin.Bu ariza tum CM aiddirmi yoksa tek Regal CM lerindemi boyle ariza ola bilir.
Cok sag olun

user-offline.png

Merhaba vestel wms1000 c çamaşır makinam var suyu aldıktan sonra hazır ve bitti lambaları yanıp sönmeye başlıyor, kapatıp tekrar açtığımda aldığı suyu başaltıyor tekrar su alıyor yine aynı hatayı veriyor forumda önceki sayfalarda okuduğum kadarıyla motor arızası olarak görünüyor ama başka bişeyden bu hatayı yaparmı motorun sağam olup olmadığını nasıl anlayabilirim. teşekürler

Selamlar
hazır+bitti :motor hatası
hazır+bitti : <150 264 > v arası uygun olmayan enerji
Kolay gelsin

motorunuzu sokun komurlerınızı degıstırın sorunuz duzelecektır

Selamlar .Resmde gorduyunuzWMK800T modelli vestel CM elle gosterdiyim ledler yanib sonuyor.Cikaramadim bu hazir bittidirmi yoksa basla bitdidirmi.

bir üstte ELNUR'un gösterdiği iki lamba. başla-bitti lambaları-- program başlıyor, su alıyor biraz çeviriyor ve yanıp sönmeye başlıyor. sanırım ısıtma öncesi beklemeye alıyor. başka program seçiyorum bazen yıkamayı bitiriyor bazen yine beklemeye alıp ışıklar yanıp sönmeye başlıyor. nedendir acaba*

bir üstte ELNUR'un gösterdiği iki lamba. başla-bitti lambaları-- program başlıyor, su alıyor biraz çeviriyor ve yanıp sönmeye başlıyor. sanırım ısıtma öncesi beklemeye alıyor. başka program seçiyorum bazen yıkamayı bitiriyor bazen yine beklemeye alıp ışıklar yanıp sönmeye başlıyor. nedendir acaba*
motor kömürlerini kontrol ediniz.motor kömürleri sağlam ise kart arızalıdır.kartın tamir edilmesi gerekli istersen gönder tamir ederiz.

Forum istatistikleri

Konular
128,443
Kullanıcılar
450,373
Son üye
kidorki

Yeni konular

Geri