Vavien-avize sorunu yardım

Yankeski09

Üye
Mrb, holde vavien tesisat var ve iki ayrı lambayı yakıyor. Ben bir tekli bir üçlü avize taktım tekli avizede sıkıntı yok fakat üçlü avizenin üç lambası titreyerek yanıyor ve parlaklık düşüyor. Üçlüyü tek ampüle düşürünce düzeliyor. Bu üçlü avizenin üç ampülünü ve tekli avizeyi düzgün çalıştırma imkanı var mıdır?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Mrb, holde vavien tesisat var ve iki ayrı lambayı yakıyor. Ben bir tekli bir üçlü avize taktım tekli avizede sıkıntı yok fakat üçlü avizenin üç lambası titreyerek yanıyor ve parlaklık düşüyor. Üçlüyü tek ampüle düşürünce düzeliyor. Bu üçlü avizenin üç ampülünü ve tekli avizeyi düzgün çalıştırma imkanı var mıdır?
3 lü avizenin kablo bağlantılarında bir sorun olabilir mi
3 lamba paralel şekilde bağlı olması gerekiyor

3 lü avizeyi söktüm 3 lambadan çıkan ikili kabloların birini faz için topladım diğerini nötr için toplayıp avizenin faz ve nötr olacak uçlarına bağladım.

3 lü avizeyi söktüm 3 lambadan çıkan ikili kabloların birini faz için topladım diğerini nötr için toplayıp avizenin faz ve nötr olacak uçlarına bağladım.
Bu şekilde yapıp diğer tekli avize ile de paralel bağlantı yapıldığı zaman bir sorun olmaması gerekiyor ama lambalar nasıl lamba

Lambalar üçlü avize 9 w led ve ikinci avize 12 w led. bağlantı yerlerinde 3 er kablo var. Faz, düşük faz ve nört. Faz ve düşük fazı birbirine bağlayıp
Avizenin fazına bağladım, nötrleride avizenin nötrüne bağladım

Tekli avize ve 3 lü avizeden gelen birer kabloyu Nötür hattına,
Avizelerden kalan birer kabloyu da vavien anahtardan çıkıp lambaya giden kabloya bağlayınca işlem tamam oluyor.
Düşük faz dan kasıt nedir acaba

Hocam tesisat çıkışında niye 3 er kablo var anlayamadım açıkçası. kontrol kalemi ile baktım bir tanesinde güçlü sinya diğerinde düşük nötrde de yok zaten. Kablo fazlalığı mı var acaba?
Düşük ölçüleni hiç bağlamayayım mı hocam

Hocam tesisat çıkışında niye 3 er kablo var anlayamadım açıkçası. Kontrol kalemi ile baktım bir tanesinde güçlü sinya diğerinde düşük nötrde de yok zaten. Kablo fazlalığı mı var acaba?
Düşük ölçüleni hiç bağlamayayım mı hocam
Bu 3.kablo nedir anlamadım.
Bir nötr birde lamba devresi için bir kablo olması gerekiyor.
Peki nötr haricindeki o iki kabloyu birleştirip denedinizmi

Nötr Haricindekileri birleştirip klemensle avizelere bağladım. Ama problemi aşamadım :(

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri