UZAKTAN KUMANDAYLA KONTROL

Merhaba,kızılötesi kumandayla(38Khz) alt istasyon merkezinde(örneğin),herhangi bir cihazı kontrol edebilirmiyiz(mesela transformatör,parafudur vb),edebilirsek eğer değerli görüşlerinizi bekliyorum.Hayırlı çalışmalar.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Google den rf ile bir cihazı nasıl kontrol edebiliriz şeklinde arat. baya bir proje var bu konuda yararlanabilirsin ...

teşekkurler arkadasım ama googleden aradımda bu konuyu açtım benım demek ıstedıgım lamba,garaj kapısı,sulama bahçesi degil demek istediğim mesela bana söyle diyebilirsin transformator arızaya gırdı ve açma yaptı(diff. röle) sende bunu uzaktan kumandayla tekrar eski konumuna alabılırsın gibisinden şeyler ve bunun gibi birkaç fikir daha.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…