Uzaktan Kumanda Test Devrem Çalişmiyor Yardım

Valla Elimdeki Çizimde Öyle Yapmiş Benimde Kafama Yatmadı Neden + Dan Gelip + Ya Gitsin Ama Adamlar Öyle Yapmiş Bİlmioyrum Hatta Burada Var https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/basit-uzaktan-kumanda-test-cihazı.39416/
Bakır yol yanlış bastırılmış veya resim döndürülmüş ;)

hala calismadi ise parcayi sok transistor saglamlik testine sok, bacaklar kisa devre ise calismamasi normal.

Ben yapıyorum en az 10 metreden yanıp söner. Hatta devreyi hizalamana bile gerek yok.
Ayrıca bu tarz işleri breadboard üzerinde yapmadan devreye geçme çünkü hevesin kırılır. Önce çalıştığını göreceksin hata varsa düzelteceksin vs vs

Ben yapıyorum en az 10 metreden yanıp söner. Hatta devreyi hizalamana bile gerek yok.
Ayrıca bu tarz işleri breadboard üzerinde yapmadan devreye geçme çünkü hevesin kırılır. Önce çalıştığını göreceksin hata varsa düzelteceksin vs vs
Valla Hiç Sorma Bu Kaçıncı Devredir Çalişmiyor.10 Metreden Nasıl Yanıyor Benimki 30 Cmden Sonra Yanmıyo Derecesine Geliyor Mantar LED Kullanıyorum Aslında Ama Kullandığın Göz Ne TK19Mu?

TSOP34836 var bende onu kullanıyorum. soldan başlarsak 1 bacak çıkış. 2.bacak toprak 3. bacak +voltaj. 1 bacağa led(-) 2. bacak malum toprak. 3 Bacağa +3-4 volt ver. Ledin(+) bacağı da + ya yani TSOP 3. bacağa 1k direnç ile bağla. Bitti gitti. Gerekirse tsop +/- arasına 1-10Uf arası kondanstör takarsın vs vs.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri