Ups projesi

Sadece PC olacak ama dediğiniz gibi sorun olmasın diye 80kVA olarak değiştiririm.
İşte ben de sora sora eksiklikleri bulup halletmeye çalışıyorum. Ups kapasite olayını da fark ettiğiniz için teşekkür ederim işte kaldı o kesit hesabı ve a.o.s ve t.m.ş değerleri onlar da tam uygun mu bu proje için
şimdi;
ADP den Ups ye 4x50 nyy + 50 mm topraklama kablosu..
80 kva=63 kw bu da yaklaşık 120 amper demek.
50 mm kablo 160 amper akım çeker.
Tmş olarak 160 amper..Buraya kadar tamam..Ups den sonra kaç tane dağıtım panosu var ve bunlar ne kadar mesafede ups ye bunu söylermisin?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
şimdi;
ADP den Ups ye 4x50 nyy + 50 mm topraklama kablosu..
80 kva=63 kw bu da yaklaşık 120 amper demek.
50 mm kablo 160 amper akım çeker.
Tmş olarak 160 amper..Buraya kadar tamam..Ups den sonra kaç tane dağıtım panosu var ve bunlar ne kadar mesafede ups ye bunu söylermisin?
8 adet pano var mesafeleri resimdeki gibi
FF0EE604-EAA3-4CAB-A256-D24DACB5F300.jpeg

Evet yaklaşık 90m. İşte 25-30 m dediğim ut priz arasında ki mesafe. Ups ile panolar arasında ki lerde resimdeki gibi
Sizin cizdiginiz cizime gore degilde Ups.den çıkacak olan kabloyu dağıtım panoları guzergahina gore atlamalı olarak gidebilirsiniz..siz şimdi dağıtım panolarinin ups ile olan mesafelerini yazmissiniz.birbirleri arasındaki yerlesimleri ve mesafaleri nasil?...

Sizin cizdiginiz cizime gore degilde Ups.den çıkacak olan kabloyu dağıtım panoları guzergahina gore atlamalı olarak gidebilirsiniz..siz şimdi dağıtım panolarinin ups ile olan mesafelerini yazmissiniz.birbirleri arasındaki yerlesimleri ve mesafaleri nasil?...
Ups den panolar üstünden aktarmalar resimdeki gibi oluyor. Her birinin arasında ki mesafe yazıldığı gibi değerleri gereken den biraz fazla yazdım çünkü kolon krişler var. Bir de girdiğim o güç değerleri priz sayısına göre girdim priz başı 300 Watt olarak aldım.
FC3C49C1-72E0-4A0A-A1A8-14B76C439861.jpeg

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri