Ups harici akü bağlantısı

Ufff okurken dahi yoruldum:). Neyseki bende 2 tane pens ampermetre var sizi masrafa sokmayacağım ama bara mara almam:).
Bara alıp almamakta serbestsin. Ancak bu işi daimi yapıyorsan sadece tavsiye ediyorum.
Kısa devre ihtimali yok.
Bağlantı hatası ihtimali yok.
Ölçüm hatalarına karşı kesin sonuç verir.
Arızalı aküyü çıkartmak kolaydır.

Bara diyip geçme. 10 adet akü test edeceksen veya eşleştireceksen bara kaçınılmaz olacaktır.
Takribi baraların ağırlığı 10 kilo olsa. Bakırın kilosu kaç guruş bilmiyorum en son 3-4 sene önce 35 TL idi şimdilerde 50TL bile olsa 500 Kaat lazım.
En iyi ihtimal tabi ki.
Üstelik aparatlar için pabuçtu lehim idi ıvır zıvır derken oldukça masraflıdır.

Kablolu sistemlerde kısa devre olasılığı yüksektir.
Kabloların karıştırılma ihtimali de olabilir.
Herhangi bir aküyü kutup başından söksen bile, boştaki ucu emniyete almalısın.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Test yaparken orijinal probum gitti zaten 400 kaat + 500 kaat bara derken bu test bana pahalıya patlayacak. Allahtan pensler var yoksa birde onlar kilit... Zaten şarj esnasında aküler fazla akım çekip cihazın sigortasını attıracak 200 kaatta ona verecez diye elim şarj cihazının fişinde bekleyip stres oldum.

Test yaparken orijinal probum gitti zaten 400 kaat + 500 kaat bara derken bu test bana pahalıya patlayacak. Allahtan pensler var yoksa birde onlar kilit... Zaten şarj esnasında aküler fazla akım çekip cihazın sigortasını attıracak 200 kaatta ona verecez diye elim şarj cihazının fişinde bekleyip stres oldum.
😆
Ne demişler.
İki yımırta kırmadan omlet yapamazsın.
Ben de zamanında çok alet edevat yakmıştım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri