tx433-rx433 Kablosuz Bağlantı

100metrelik mesafede tx433 ve rx433 kullanarak kablosuz bağlantı yapmak istiyorum. İletici tarafta tx433'ü bir sayaç tetikleyecek. Alıcı taraf sayaç sıfırlandığı zaman sinyali alıp çıkışta kontaktörü tetikleyecek. Sayaç sıfırlandığı zaman kontaktör devreyi açacak ve bağlantıyı kesecek. Sayaç değer okumaya başladığı zaman kontaktör kapatacak ve sistem çalışmaya devam edecek. Bu sistemin bağlantı şemasını internette bulabiliyorum hazır devre olarak. Ama PIC denetleyicilere gömeceğim program hakkında yardım istiyorum. Bu sistemi sağlayabilecek bir yazılımı nasıl yapabilirim?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
100metrelik mesafede tx433 ve rx433 kullanarak kablosuz bağlantı yapmak istiyorum. İletici tarafta tx433'ü bir sayaç tetikleyecek. Alıcı taraf sayaç sıfırlandığı zaman sinyali alıp çıkışta kontaktörü tetikleyecek. Sayaç sıfırlandığı zaman kontaktör devreyi açacak ve bağlantıyı kesecek. Sayaç değer okumaya başladığı zaman kontaktör kapatacak ve sistem çalışmaya devam edecek. Bu sistemin bağlantı şemasını internette bulabiliyorum hazır devre olarak. Ama PIC denetleyicilere gömeceğim program hakkında yardım istiyorum. Bu sistemi sağlayabilecek bir yazılımı nasıl yapabilirim?
www.picproje.com tavsiye ederim veya etepic

Bunun hazır yazılımı var mı peki. Benim elektrik konusunda bilgim var devre kurmada sorun yaşamam bağlantılarda. Ama yazılım konusunda kötüyüm. Hazır yazılımı varsa yardımcı olabilir misiniz?

Yazılım konusunda pek fazla bilgim yok ete hoca ile görüş o size yapi versin ücreti karşılığında.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri