Twido Suite ile Modbus ayarlari nasil olur

RxCet

Üye
Merhaba arkadaslar su aralar Twido suite ile ilgileniyorum. Bir kac sorunum var. Bir Twido ve 3 Tane OTB modbus üzerinden haberlestirmek istiyorum.
Hardware yerinden baglantiyi yapiyorum ve ayarlardan modbusu seciyorum buraya kadar sorun yok. OTB lerde her birinde gercekte 5 tane DI8 Kartlar olacak. Bunlarin girislerinde Anahtar konumlari olucak. Örnek Yani 1.OTB I0.0 24V, I0.1 0V
2.OTB I1.0 24V I1.1 0V olucak. Ve bu durumlara göre Anahtar konumlarini görsel olarak baska bir programda gösterecegim.
Yanliz kafamin basmadigi yer Modbus üzerinden hangi MW nasil ayarlicam ve data lari slave lerden nasil alicam ? Aldiktan sonra & Tabirine tutup anahtar konumlarini ayarlamam gerek.
Yardimlariniz benim icin cok önemli hic bir türkce kaynak bulamadigim icin devam edemiyorum. Simdiden herkeze tesekkürler.

ioun683u.jpg

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yokmu bir babayigit konuyu anlatacak

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri