Trifaze hatta bir faz az elektrik veriyor

dbmaster

Üye
Trifaze bir mekanim var bugun oglen saatlerinde 1 fazda elektrik kesildi 2 faz caliaiyor. Bende kesilen fazdaki sigortayi cikarttim kablo olarak duruyor faz ! Faz i kontrol kalemiyle kontrol ettigimde kontrol kalemi isigi sonuk yaniyor ! Diger fazlari kontrol ettigimde parlak yaniyor ! Notr de sorun yok 2 fazi aktif kullaniyorum. Bu arizanin nedeni nedir arkadaslar ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kontrol kaleminin az ışık vermesi seni yanıltmasın , o faz sizde yok şebekeye doğru sigorta vb. kontrol ederek arizayi gideriniz.

Kontrol kaleminin az ışık vermesi seni yanıltmasın , o faz sizde yok şebekeye doğru sigorta vb. kontrol ederek arizayi gideriniz.
Su anda calismayan fazda dun firin vs vs seyler calisiyordu kablo direkten geliyor direk ve sigorta yok arada. O fazi kontrol kalemiyle kontrol ediyorum ciddi ciddi sonuk yaniyor kontrol kalemi. Kablo kopsa erise hic elektrik olmaz. Ariza sebekede olabilirmi

# Evet,
# Ayni fırını takın çalışcak mi?
# kablo kopsa , Erişe dahi kontrol kalemi sönük sönük yanmaya devam edebilir.

# Evet,
# Ayni fırını takın çalışcak mi?
# kablo kopsa , Erişe dahi kontrol kalemi sönük sönük yanmaya devam edebilir.
Hayir o fazda hic bir sey calismiyor su anda. Ve faza cihaz baglandigi zaman kontrol kalemi hic yanmiyor

Ayrica 4x10 luk kablo bu. Faz basina 7.5 kw cekiyorum 10 luk kablo 7.5 kw yi rahat rahat kaldirir normalde.

Faz basina 35 amper cekiyorum. Bu amper 6 lik kablonun kapasitesi

Moderatör tarafında düzenlendi:
sizin tesisatınıza kesin olarak 3 fazdan biri gelmiyor.Yani motorunuz iki faza kalıyor, koruma sistemi yoksa motoru yakabilirsiniz. Profesyonel bir elektrikçiden yardım almalısınız.
Dune kadar 3 fazda calisiyor bugun oglen 13.00 civarinda bir faz kesildi gitti. Bende cozemiyorum. Kabloda hasarda goremedim. Acaba elektrik kurumunun direkteki o fazindami sorun var

mümkündür, yakınlarınızdaki komşularınızı araştırabilirsiniz?

Kontrol kalemi ile olcum yapilmaz adi uzerinde kontrol kalemi kesin kaniyinolcu aleti ile olc ama muhtemelen faz geri dönüş yapiyor olabilir.veya ghost elektriktir etkisiz yani

Direkte klamens ile baglanmamis olabilir kopmus olabilir elk dagiticisini arayip fazin birinin gittigini soyleyin ve 4*10 kablonun hangi renginde elk yok ise gelen ekiplerinde yaninda durun hangi renk kabloya islem yaptigini sorun

Ve direkten sayac a kadar sayac dahil dağıtım sirketlerine aittir arizanizi giderirler

Son düzenleme:
Trifaze bir mekanim var bugun oglen saatlerinde 1 fazda elektrik kesildi 2 faz caliaiyor. Bende kesilen fazdaki sigortayi cikarttim kablo olarak duruyor faz ! Faz i kontrol kalemiyle kontrol ettigimde kontrol kalemi isigi sonuk yaniyor ! Diger fazlari kontrol ettigimde parlak yaniyor ! Notr de sorun yok 2 fazi aktif kullaniyorum. Bu arizanin nedeni nedir arkadaslar ?

Trifaze bir mekanim var
nedir ? kullanılan cihaz ürün
Bende kesilen fazdaki sigortayi cikarttim
trifaze siğortadan bir fazı mı çıkardınız yoksa her faza bir siğorta mı takılı ?
ölçü aleti alın ölçüm yapın .
faz nötr her faz için
faz toprak her faz için
nötr toprak
faz faz arası her faz için .

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905