Tork kontrol yardim

Merhaba control tencniques commender c200 ile bobin acici uygulamam var frekansi plc ile gonderiyorum gergiyi ayarlamam icin tork olayini nasil yapabilirim. Bazen geride kaliyor geriliyor ve trip ediyor..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba control tencniques commender c200 ile bobin acici uygulamam var frekansi plc ile gonderiyorum gergiyi ayarlamam icin tork olayini nasil yapabilirim. Bazen geride kaliyor geriliyor ve trip ediyor..
Control tecnic sürücülerin bilgisayarla ayarlanan parametreleri var bu parametreler sayesinde bobinden hep gergin kalır analog sensör le aldığı hız bilgisin göre hem ileri hemde geri çalışır ama bunu yapabilmek için bilgisayarla bağlanıp parametreleri ayarlamak lazım eğer sürücünüz fabrika ayarlarına dönmüşse veya bu makineye yeni takılmışsa bu ayarlar yapılmadan istenilen özellikte çalışmaz bu video daki kablo açıcı size bahsettiğim ayarlarla ayarlandı :

Önceden kullanılan parametreler değiştirildi mi yada makineye herhangi bir arıza için müdahale oldu mu ? Makineniz şunun gibi birşey mi ?

http://turkish.decoiler-straightene...ecoiler-machine-hydraulic-for-steel-coil.html
Evet bobin acici ve ceken leveller var boy kesme makinasi
Control tecnic sürücülerin bilgisayarla ayarlanan parametreleri var bu parametreler sayesinde bobinden hep gergin kalır analog sensör le aldığı hız bilgisin göre hem ileri hemde geri çalışır ama bunu yapabilmek için bilgisayarla bağlanıp parametreleri ayarlamak lazım eğer sürücünüz fabrika ayarlarına dönmüşse veya bu makineye yeni takılmışsa bu ayarlar yapılmadan istenilen özellikte çalışmaz bu video daki kablo açıcı size bahsettiğim ayarlarla ayarlandı :
Basil yapabilirim codesys ile tum parametrelere ulasip yapabiliyorm. Torque control rfc a modunda hiz frekansi capa gore girsem ve ondeki motordan daha tavas gondersen torku dusursem bolluk oldugunda toama yapsa olurmu. Torq moduna alinca motor cok sarsintili calisiyor ayrica

Daha once parametre degistirilmedi yeni kuruldu.

Cap bilgisine gore hiz veriyorum geri olunca devreden cikiyor akimdan. Geri vermem gerekiyor. Tork olayini nasil yapabilirm bilginiz var mi

Sistem codesys ile tum parametrelere ulasiyorm. Ama tork olayini bilmiyorm. Acici oldugu icin nasil yapabilabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cap bilgisine gore hiz veriyorum geri olunca devreden cikiyor akimdan. Geri vermem gerekiyor. Tork olayini nasil yapabilirm bilginiz var mi
Bunu ancak bilen biriyle yapabilirsiniz birde rs485 kablo lazım sürücüye bağlanmak için sanırım elinizde var ama bu ayarları yaparken nasıl çalıştığını da bilmek lazım eğer kocaeli ye yakınsa işiniz bir bakalım 07,08 gibi parametreleri varmış ben ayar yapmadım ama tarif ettim ayarı yapan yazılımcı benim söylediğim şekilde ayarları yaptı.

Bunu ancak bilen biriyle yapabilirsiniz birde rs485 kablo lazım sürücüye bağlanmak için sanırım elinizde var ama bu ayarları yaparken nasıl çalıştığını da bilmek lazım eğer kocaeli ye yakınsa işiniz bir bakalım 07,08 gibi parametreleri varmış ben ayar yapmadım ama tarif ettim ayarı yapan yazılımcı benim söylediğim şekilde ayarları yaptı.
Kocaelide yasiyorm ama izmirdeim suan da tork olayini yaptim gibi kabloya cok gerek yok codesys ile tum parametrelere ulasiyorm. Tork kontrol modu nda gerdirmeyi sagladim. Suanlik iyi bakalim pazartesi devam edicegim.

Bu problem ile bende karşılaştım problemi çözebildinizmi çözebildiyseniz nasıl çözdünüz acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri