Topraklama Hakkinda Yardima Ihtiyacim Var.

oldu olacak 100 tane cakiyim konu komsu hep beraber kullanalim hatta mahallenin butun topraklamasini benim bahceden karsilayalim.
sami bey size ben bastan beri tesekkurlerimi sunuyorum ama bu bizin insanlarin ruhsal sorunlari ile alakali olacakki hemen patlama yapiyorsunuz, siz konuyu bilen anlayan birisi olarak size yukarda yazilan cizilen yeterli olabilir ama bana yetersiz geliyor anlamiyorum yani, sizde diyeceksinizki anlayan birini cagirin yaptirin, bende diyecemki yok illa kendim yapmak istiyorum diyecem konusmalar yazismayalar uzayip gidecek.
ben yinede sizin zaman ayirip zahmete girip konuya mesaj yazdiginiz icin saygilarimi sunuyor cok cok tesekkur ediyorum, isin gucun rast gelsin gardas.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sizin yazdiginiz cevaplarin hangisinde su sorularin cevabi var Allah askina.

1. iki katli bir evde 2 saat var bahceye kactane bakir cubuk cakmam gerekir?
2. ev de hic bir toprak baglantisi olmasa yani bakir cubuk baglantisi , ama prizden toprak notr arasi voltmetre ile kac gosterir
3.bahceye cakacagim cubuklar evden kac metre uzak olmali?
4. cubulari caktiktan baglantiyi yaptiktan sonra topraklama hemen devreye girermi? yani voltmetre ile olcum yaptigimda normal degeri gosterirmi.

-Çubuk sayısı,bakkal hesabı ile olmaz.Toprak özdirencinin bilimesi gerekir.Bunu
söylememişmiyim ?
-Çubuk boyunun 1,5 metre,çapının 2 cm,çubuk aralarının iki çubuk boyu aralıklı
( 3 mt ) olması lazım geldiğini söyleme-
mişmiyim?
-Olmamış şeyin ölçümünün ne olacağını bilmek,müneccim işidir.Bu sorunuza nasıl bir cevap verseydim ?
-Konu ile ilgili bilgi seviyenizin az olması nedeniyle,verilen cevapların sizi tatmin etmemiş olnası normaldir.
-Topraklama montajı,özel itina ve bilgi ile yapılması gereken bir işlemdir.Size tüm doneler verilmiş olsa bile,montaj doğru yapılmamışsa,verilen emek boşa gider.
-Kendim yapmak ısrarı yerine,konuyu iyi bilen birisine montaj yaptırmanızı tavsiye ediyorum.
-Forumda,bildiğim kadarı ile konuları cevaplamaya çalışıyorum.Kimseyi kıracak şekilde davranışlarda bulunmam.Ancak,insanları oyalayıcı bilgiler yerine,dolanbaçlı yollara sapmamaları yönünde de bildiğim kadar yardımcı olmaya gayret ediyorum,
-Binanızın kat sayısı ve M2 sinin,hesaplamada önemi yoktur.
-Umarım,sorularınız cevaplanmıştır.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri