Top bıçak sürücü hatası

alitemell

Üye
Arkadaşlar bende 4 eksen CNC ahşap torna makinesi var. Makinede freze işlemi yapan top bıçak boşta iken çalışıyor, işlem yapmaya giderken motor kendini kapatıyor. Ama malzemeyi işlemeye devam etmeye çalışıyor. Diger işlemleri yapiyor. Top bıçak sürücü hatası verip kalıyor. Neden kaynaklı olabilir, 5.5 kW lik eura sürücü de ise PF0 yazıyor. Motorun kablolarını kontrol ettim sıkı mi diye. Gevşeklik yok.

Ekli dosyalar

• IMG_20231028_170553.jpg
    IMG_20231028_170553.jpg
    157.6 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20231028_170559.jpg
    IMG_20231028_170559.jpg
    174.5 KB · Görüntüleme: 17
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
motor kablosunda kopukluk olabilir süreklilik testi yapın.
sürücü ve motor arasındaki bütün ek, soket ve klemensleri kontrol edin.
motor sargılarını kontrol edin.
sürücü motor çıkış gerilimlerini ölçün.

motor kablosu hareketli mi?

motor kablosu hareketli mi?
Evet fotoğraftaki gibi korumanın icinde hareket ediyor. Makine düz dururken motor da durmuyor, parçaya yaklaşınca duruyor işin ilginç yanı. Biri parametrelerinde sorun olabilir demişti ama bakalım.

Ekli dosyalar

• images (22).jpeg
    images (22).jpeg
    13.5 KB · Görüntüleme: 3
Evet fotoğraftaki gibi korumanın icinde hareket ediyor. Makine düz dururken motor da durmuyor, parçaya yaklaşınca duruyor işin ilginç yanı. Biri parametrelerinde sorun olabilir demişti ama bakalım.

öykü kablo kopuğuna işaret ediyor. kablo belli bi noktada kıvrıldığı için motor beslemesi kesintiye uğruyor olabilir. motoru (manuel) boşta farklı noktalarda çalıştırarak arızayı yakalayabileceğinizi tahmin ediyorum.

öykü kablo kopuğuna işaret ediyor. kablo belli bi noktada kıvrıldığı için motor beslemesi kesintiye uğruyor olabilir. motoru (manuel) boşta farklı noktalarda çalıştırarak arızayı yakalayabileceğinizi tahmin ediyorum.
O şekilde de kontrol edeyim yarın.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,971
Son üye
umutcelik

Yeni konular

Geri