Tia Portal V17 professional opc core temp 64 fail hatası

s.ahmed

Üye
Yaşadığım problem Tia portal v17'i kurarken modify system kısmına geldiğinde kurulumu bitiriyor ama;
opccorecomp64 fail hatası veriyor. Program açılıyor program yazılıyor ama plc sim ile bağlantı hatası veriyor. çözümü hakkında da fikriniz varsa çok makbule geçer.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yaşadığım problem Tia portal v17'i kurarken modify system kısmına geldiğinde kurulumu bitiriyor ama;
opccorecomp64 fail hatası veriyor. Program açılıyor program yazılıyor ama plc sim ile bağlantı hatası veriyor. çözümü hakkında da fikriniz varsa çok makbule geçer.

Probleminiz yazacağım iki şeyi yapın çözülecektir .

- SQL server en güncel sürüm ile değiştirin varsa SQL kurulu bir server kaldırıp en güncelini indiirp kurun.
-Microsoft Edge bilgisayarınızda yüklü ise onuda güncelleyin en son sürüm ile .

- SQL server en güncel sürüm ile değiştirin varsa SQL kurulu bir server kaldırıp en güncelini indiirp kurun.
Uyguladım ama maalesef bişey değişmedi

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-01-04 at 14.32.08.jpeg
    WhatsApp Image 2023-01-04 at 14.32.08.jpeg
    357.4 KB · Görüntüleme: 15

V16 yı denemeye karar verdim. bahsettiğiniz hatayı verdi. v17 nin kurduğu SQL dosyalarını kaldırdım. Şimdilik kuruyor bakalım. sonunda bi problem çıkarmaz inşaallah

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri