Teknik eleman bu kadar ucuz mu?

toptan elk.mlz.satan bir işyerinde çalışıyorum ayda elime en az 2500 tl geçiyor ama birde banasorun sabah 8 akşam 8 cumartesi dahil izin çok zor

dahasıda var haline şükretmelisin bazı yerlerdede duruş süresi hesabı var o gürültünün içinde kafanı toplayacaksın o sıcakta veya soğukta konsantre olup projeyi okuyup uykudan gözlerini kapatmayacaksın makinadaki operatörün duruş tehdidine dayanacaksın ertesi günde müdürüne duruş süresiyle ilgili dert anlatacaksın...üstüne birde fıça cabası

mazeret basit biz size 24 saat üzerinden ücret ödüyoruz birde biz kendi aracımızla gidiyoruz uyku sersemi kaza yaptınmı vay haline

hemen hemen bende bu durumdan sıkayet edıyorum ama yapacak bısy yok elıne kontrol kalemını alan kendını elektrıkcı sanıyor

arkadaşlar bu olay malesef arz talep meselesi , maasınız yüksektir diyomuyorum fakat siz ordan cıksanız sizin yerinize aynı maasla calısacak baska birileri olduğu sürece sizin maasınız değişmeyecektir.

Aynen böyle düşünüyorum. Tamamen arz-talep meselesi. Bu kadar nüfus , dolayısıyla bu kadar eleman olduktan sonra ; ne maaşlar düzelecektir ne de çalışma koşulları...

İşverenler çok para bile kazansa -ki emin olun kazanıyorlar- , bu durum düzelmeyecek. Her geçen gün , bugünümüzü arıyor olmayız umarım.

Bende iki yıllık mühendisim...otomasyon işi ile ilgileniyorum...izmir de otomasyon alanındaki en büyük firmalardan birine girdim...Proje müdürü olacak kişi bana benimle aynı pozisyonda çalışan benden sadece 4 ay girmiş birini bilgisayarını taşımamı istedi...Bende işi bırakma kararı aldım...ne kadar büyük yerler olursa olsun ne kadar maaş verirlerse versinler Bence onurumuzu ve gururmuzu çiğnetmememiz gerekiyor..

Doğru diyorsun arkadaşım, onurunu koruyanlar uzun dönemde hep kazanmıştır.

değerli abilerim bende elektrik-elektronik bölümünde hala okumaktayım allahın izniyle bu yıl üniversiteye gideceğim fakat burada yazılanları okuyunca yaptığımız işe bakıyoruz işin içinde canımızı koyuyoruz hata affetmeyen bir işle meşgulüz ve hak edilen ücret bu olmamalı bence işi veren kişi tabi bunu nereden bilecek bu ayrı bir konu

teknisyenlik zor iş Bakım onarım işi hele bu işi yaparken oyle konumda olmak gerekıyorkı sıradan arka cepıne pense tornavıda sokup ben elektrikçiyım dıyenlerden ustun bılgı becerı olması lazımkı bır iş yerınde ıstedığını alabılesın bende elektrikçi olarak başladım baktım onume çıkan elektrıkçı olmuş kurumda kendımı yetıştırıp elektroniğe yoneldım emeklı olana kadarda amırım mudurden başkası olmadı kendı kendımın amırıydım işimi yaparkende yarım veya yapamadan bırakmadım bır örnek vereyım telefon santralı arıza yapmıştı mesaı saatınde santralla oynamak çalışanların tepkısını çekecektı gece sabaha kadar bakım onarım yapıyordum ayrıca iş yerınde çalışma ortamını hızlandıracak kolaylaştıracak sistemler cihazlar kuruyordum bu davranışım benı iş yerımde vazgeçılmez yaptı hatta emeklı oldum 5 yıldır daha içinden çıkılmaz arızaların bakım onarımına gıdıyorum tabii ucret karşiliği :)bukadar kafa şişirdım demek ıstedığım çalıştığın yerde ulaşilmaz rakıpsız bır iş yapmalısınkı patron maaşini 2-3 e katlasın:)

aslında bütün şuç bizde hepimiz bütün olursak az paraya çalışmasak ve az paraya çok çalıştırmak isteyenlere ayaklansak kimlere yaptıracaklar o işi mecbur vercekler ama işte ekmek kavgası ne kadr burdan konuşsakta yapamıoz

Teknik elemanlar değeri meslek liselerine veren değersizlik yüzünden düştü ne yazıkki

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri