Tek anahtarla ileri geri hareket ve kumanda

Özgür 67

Üye
Bir transfer arabasinin tek anahtarla ileri geri hareket vererek ileri ve geri hareketlerde hem.korna çalacak hemde sinyal.lambasi yanacak bu konuda bana yardımcı olurmusunuz lütfen devre 110v mühürleme olmayacak butonu geçirdikçe hareket edecek bıraktığımızda transfer arabası duracak

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bir transfer arabasinin tek anahtarla ileri geri hareket vererek ileri ve geri hareketlerde hem.korna çalacak hemde sinyal.lambasi yanacak bu konuda bana yardımcı olurmusunuz lütfen devre 110v mühürleme olmayacak butonu geçirdikçe hareket edecek bıraktığımızda transfer arabası duracak
Merhaba.
İki kutuplu bir anahtar kullanarak bu işlemi yapabilirsiniz.
Anahtarın ortak ucuna elektrik verip,
Birinci kutuba ileri kablosunu ikinci kutuba geri kablosunu bağlamak lazım.
Korna ve sinyal olayı hem ileride hem geride yanacak ve çalacaksa,
Korna ve sinyal lambasının + kablolarını anahtarın 1.ve 2.kutbuna paralel bağlamak lazım.
Anladığım kadarıyla.

Merhaba.
İki kutuplu bir anahtar kullanarak bu işlemi yapabilirsiniz.
Anahtarın ortak ucuna elektrik verip,
Birinci kutuba ileri kablosunu ikinci kutuba geri kablosunu bağlamak lazım.
Korna ve sinyal olayı hem ileride hem geride yanacak ve çalacaksa,
Korna ve sinyal lambasının + kablolarını anahtarın 1.ve 2.kutbuna paralel bağlamak lazım.
Anladığım kadarıyla.

Teşhisiniz doğru bu konuda yardımcı olurmusunzu devresini bana cizebilirmisinkz

Eksik soru muallakta olan konular var. Motor nasıl bir motor belli değil ac mi dc mi yardımcı sargısı var mı yok mu belli değil. Sinyal lambası kaç voltla çalışıyor belli değil. Enerji verince kendiliğinden sinyal çakıyor mu yoksa çakarı da mı yapılacak. korna da aynı şekilde. Muallakta birçok açıklanması gereken durum söz konusu. Senaryo yetersiz.

Eksik soru muallakta olan konular var. Motor nasıl bir motor belli değil ac mi dc mi yardımcı sargısı var mı yok mu belli değil. Sinyal lambası kaç voltla çalışıyor belli değil. Enerji verince kendiliğinden sinyal çakıyor mu yoksa çakarı da mı yapılacak. korna da aynı şekilde. Muallakta birçok açıklanması gereken durum söz konusu. Senaryo yetersiz.

Ac motor kumanda kontrol 110v her iki harekette sinyal ve korna calacak

bu arabayı sen sıfırdan mı yapıyorsun

Söylemiştim çizim berbat kusura bakmayın.
Kablo renklerinden olsa yine yaparsınız.
Kırmızı lar hep 110 volt.
Mavi ise nötr.

Ama tabii ki sinyal lambası ve korna 110 volt olursa bu çizim işe yarayabilir.

Ekli dosyalar

• 15439416786658756476491193230403.jpg
    15439416786658756476491193230403.jpg
    236.6 KB · Görüntüleme: 44

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular