Tavan lambasını açmak için 3 lü anahtara bastığımda sigorta atıyor!!!

sinan avan

Üye
Herkese Merhaba,

Bir kaç gün önce evin yanına yıldırım düştü ve sigortalar attı tekrar açtım herşey çalıyordu yarım saat sonra tekrar yıldırım düştü ve bu sefer salonun tavan ve duvarlardaki ışıları besliyen bir sigorta ve 3 lü anahtar bulunuyor ve bu anahtarların 1 tanesi tavan lambası ve bu lambayı açtıgımda direk sigortayı attırıyor, tavan lambasını kablolarından ayırdım denedim aynı şekilde atıyor. Ne şekilde çözüm ürete biliriz yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
elektırık arızası.jpg

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
üçlü priz attırmaz mı
pardon yanlış yamışım 3 lü anahtar demek istemiştim priz degil, 3 lü anahtarın 1 tanesi tavan lambasında ve bastıgımda sigortayı attırıyor ama sigorta panelinden sadece birtanesini hepsini degil. bu atan sigortada bu 3 anahtara geliyor sadece.

anahtar, diğer ikisini kapatınca ne oluyor
Diğer ikisini kapatıp açtıgımda bir sorun yok lambalar çalışıyor sadece birtanesini açınca kendi sigortasını attırıyor yarım saat içinde resim ile paylaşıcam ilgi için teşekkürler . :)
kablo erimiştir temas vardır .
açıklaycı bilği ( ne nereye gidiyor kablo vs gibi ) + fotolar yayınlayın .
yarım saat içinde resimleri paylaşıcam ilginiz için tesekkürler.

tavana uzanıp sorunlu lambayı çıkartın, duyunu da çıkartın kabloları temizleyip yeni bir duy alarak onu takın

Son düzenleme:
tesisatı yapan kör olmuş ne renkler kurallara uygun ...
buat ve armatürün klemensine bak.

lambanın özelliğini yazmamışsınız normal akkor flaman lı ampul mü tasarruflu mu led mi lambayı da kontrol etmeyi unutmayın varsa başka bir tanesi ile değiştirin tavsiyem...

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri