Tarlada Elektrik

Hafiz43

Üye
Merhaba hayırlı bayramlar 12v 7ah akü 350w inverter ile 7 lamba kaç saat yakabilirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Lambalar kaç watt?

Akünüz çok küçük. Bence lamba çalıştırma amacınız var ise aradan inverteri çıkarın. 12 volt led lambalardan kullanın. Daha uzun süre aydınlanırsınız
Elimdeki aküyü kullanmak istedim lambalar 9w şerit LED döşemeyi düşündüm 5m kadar ama lamba ya daha sıcak bakıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
O güçteki akü ile inverter çalışmaz bile! 12 volt çalışan led E27 duylu led ampul kullan ya da ışıklandırmaya uygun renk ve ebatta sürücü gerektirmeyen led kullan. Ben bazı duylara DC12V 9watt led ampul taktım, bazı duylara da DC12V beyaz ya da gün ışığı şerit ledlerden kesip taktım. Akü 12V 60Ah. 300 watt tam sinüs inverteri gerektiği zaman sistem harici olarak kullanıyorum. Çünkü fanının sık sık devreye girmesinden de anlaşılacağı üzere, DC12V'den AC220V'ye çevirirken çok fazla enerji/güç kaybı var.

lamba ya daha sıcak bakıyorum
sayın hafız kardeşim, sen sıcak bakmaya devam et, kitapta yazar ki, "ben kullanasınız diye akıl verdim" aklın mantığın sınırlarını zorluyorsunuz. mucizeler sadece kitaplarda ve efsanelerde vardır. üretim ve tüketim denilen şeyler esfsanelerde yoktur, hele hele enerji depolama kavramı hiç yoktur. elektrik ise tamamen matematik ve mantık tabanlıdır. dediğin (istediğin şeyler) olmaz değil olur, olur da kaç dakika dayanır ben bilemem. çünkü benim matemetağim bunlara yetmez....

Buradaki amaç sadece aydınlatma ise 12 volt 1.5 watt modül ledlerden yararlanmanızı tavsiye ederim.
Az akım çekerler ve fazla ışık verirler.
Şerit LED gibi ısınma problemi yoktur.
1 adet modül led 130 ma civarı akım çeker ve vereceği aydınlatma sizi tatmin eder diye düşünüyorum.

sayın hafız kardeşim, sen sıcak bakmaya devam et, kitapta yazar ki, "ben kullanasınız diye akıl verdim" aklın mantığın sınırlarını zorluyorsunuz. mucizeler sadece kitaplarda ve efsanelerde vardır. üretim ve tüketim denilen şeyler esfsanelerde yoktur, hele hele enerji depolama kavramı hiç yoktur. elektrik ise tamamen matematik ve mantık tabanlıdır. dediğin (istediğin şeyler) olmaz değil olur, olur da kaç dakika dayanır ben bilemem. çünkü benim matemetağim bunlara yetmez....
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim üstadım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri