Tüplü Ocağı Elektrikliye Dönüştürme

sputnix

Üye
Merhabalar, yeni taşıdığımız evde ev tüpüyle çalışan ocak bulunuyor. Ancak tüplü ocak kullanmayı tercih etmiyorum. Acaba ev tüpüyle calisan bu ocağı elektrikli sisteme donusturebilir miyiz? Bunun için bir elektrikçiyle anlaşmak istiyorum lakin önce bir danışmak istedim. Bunun yapilmasi mümkün mü ve çok masrafı çıkar mi? İş bilenlerden yardim istiyorum. şimdiden çok teşekkür ederim.

Kabaktan karnıyarık yemeği olmaz. Şaka bir yana İmkansız diye birşey yoktur ama çok uğraştıracağı için kimse böyle bir işe girişmez.

Ocak beklerinin yuvaları delikleri küçüktür belki minik elektrikli ocak montajı yapılabilir. Büyüklerinin montajı epey uğraştırır pek mantıklı değil.
Doğalgaz ucuz değilmi? Bedava elektrik mi buldunuz yoksa :D

Son düzenleme:
Kabaktan karnıyarık yemeği olmaz. Şaka bir yana İmkansız diye birşey yoktur ama çok uğraştıracağı için kimse böyle bir işe girişmez.

Ocak beklerinin yuvaları delikleri küçüktür belki minik elektrikli ocak montajı yapılabilir. Büyüklerinin montajı epey uğraştırır pek mantıklı değil.
Doğalgaz ucuz değilmi? Bedava elektrik mi buldunuz yoksa :D
teşekkür ediyorum cevap için. gazı güvenlik açısından pek tercih etmiyordum ama şimdilik kullanacağım gibi.

Türkiye de elektrik çok pahalı eski evlerin hatta müteahit binalarının elektrik tesisatları da elektrikli ocak çalıştırmaya pek uygun değil nadiren müteahitlerin iyi elektrikçileri de var ama bir çoğu nun tesisatları ve kullandıkları sigortalar elektrikli ocak için uygun değildir.

Ben elektrikli ocakta riski daha fazla görüyorum. Gaza neticede koku karıştırıyorlar sn @Ar-kur-Tek in dediği gibi dedektörde var. Bilindiği üzere kaçak akim koruma rölesi yangına karşı %100 koruma sağlamiyor. Zaten onu da kullanan az !

tüplü kullanıyoruz no problem elektrik dönüşümü yerine elektrikli olanı al...

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri