su pompası deney kontrol otomasyonu yardım

duman5584

Üye
slm arkadaşlar ilk öncelikle ben tarım makinaları mühendisiyim ve çalışmakta olduğum firma su pompaları üretmekte .bu üretilen su pompaların deney bölümünde otomasyon yapmayı planlıyoruz . bu projede voltmetre,akımmetre,basınç,manometre,debimetre,devir değerlerini sensörlerden alıp bilgisayara aktarıp gerekli hesaplamalar yapılarak ,grefikleri çizdirilip çıktı almak istiyoruz.manometrik yüksekliği ayarlamak için vananın bilgisayardan kontrol edilmesini istiyoruz bu projeyi nasıl yapılabilir yardımcı olursanız çok sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
slm arkadaşlar ilk öncelikle ben tarım makinaları mühendisiyim ve çalışmakta olduğum firma su pompaları üretmekte .bu üretilen su pompaların deney bölümünde otomasyon yapmayı planlıyoruz . bu projede voltmetre,akımmetre,basınç,manometre,debimetre,devir değerlerini sensörlerden alıp bilgisayara aktarıp gerekli hesaplamalar yapılarak ,grefikleri çizdirilip çıktı almak istiyoruz.manometrik yüksekliği ayarlamak için vananın bilgisayardan kontrol edilmesini istiyoruz bu projeyi nasıl yapılabilir yardımcı olursanız çok sevinirim.

merhaba bu sıradan bır proje değıl anladığımkadarıyla sız motorları test etmek için bu cıhazı yapmak ıstıyorsunuz sız araştırın yaparsanız tebrık ederım yapamazsanız goruşelım:)

selam pc plc cihazını tanıtmak için ne ypmalıyım

merhabalar tarım otomasyon hakkımda sorum olcaktı yardımcı olabılırmısınız

Forum istatistikleri

Konular
128,457
Kullanıcılar
450,400
Son üye
ufuki

Yeni konular

Geri