Stm32 ile gps neo 6m den alınan verilerin lora ile gönderilmesi

SrcnUysl

Üye
İyi günler herkese başlıkta belirttiğim gibi stm32f103 mikrodenetleyicisini kullanarak gps neo6m sensöründen aldığım gps verilerini lora ile fixed transmission kullanarak göndermek istiyorum. Henüz 1. sınıf olduğumdan dolayı pek tecrübem yok konu hakkında bilgisi olan biri yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Genç kardeşim,öncelikle herbir modulu kendi başına çalıştırabildigine emin ol.
Öncelikle neo6m den data okumayı gerçekleştir.Gerçi bu modulde birşey yok yapacagın işlem seri porttan data okumak.
Lora kısmı biraz teferruatlı,bu konuda github da yapılmış kütüphanelerden faydalanmaya çalış.
Herbir modülü kendi başına çalıştırabildiginden emin oldugunda zaten iş bitmiş demektir.
Ben daha önce benzer bir proje ile ugraşmıştım ancak gps bilgilerini lora ile degilde gsm modul ile taransfer işi idi,ayrıca kullandıgım işlemci arm degil pic idi.
stm32 ile yapması daha kolay olacaktır.
Projeye başla takıldıgın yerlerde yardımcı olmaya çalışılacaktır.
Kolay gelsin,başarılar.

Genç kardeşim,öncelikle herbir modulu kendi başına çalıştırabildigine emin ol.
Öncelikle neo6m den data okumayı gerçekleştir.Gerçi bu modulde birşey yok yapacagın işlem seri porttan data okumak.
Lora kısmı biraz teferruatlı,bu konuda github da yapılmış kütüphanelerden faydalanmaya çalış.
Herbir modülü kendi başına çalıştırabildiginden emin oldugunda zaten iş bitmiş demektir.
Ben daha önce benzer bir proje ile ugraşmıştım ancak gps bilgilerini lora ile degilde gsm modul ile taransfer işi idi,ayrıca kullandıgım işlemci arm degil pic idi.
stm32 ile yapması daha kolay olacaktır.
Projeye başla takıldıgın yerlerde yardımcı olmaya çalışılacaktır.
Kolay gelsin,başarılar.
Tamamdır,teşekkürler

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri